+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

МОЗ: В Україні підтвердили другий випадок мавпячої віспи

23:12, 19.09.2022

В Україні підтвердили другий випадок захворювання на мавпячу віспу.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я 19 вересня.

Наразі пацієнта госпіталізовано із такими симптомами:

 

  • підвищена температура,
  • висипи на обличчі, ротовій порожнині та руках.

При цьому, як переповідають слова хворого у відомстві, висип з’явився ще наприкінці серпня. Проте до лікарів він звернувся лише кілька днів тому.

У МОЗ закликають українців не зволікати у разі появи симптомів, характерних для мавпячої віспи, і одразу звертатися до медиків.

«Саме тому закликаємо всіх, хто має схожі до віспи мавп симптоми, одразу звертатись по медичну допомогу та самоізолюватись. Це важливо, щоб не наражати інших людей на небезпеку», – наголошують у відомстві.

Нагадаємо, перший в Україні випадок захворювання на віспу мавп зареєстрували 15 вересня. У МОЗ наголосили, що обидва випадки, за попередніми даними, між собою не пов’язані.

Довідка: Мавпяча віспа — рідкісна інфекція, яка здебільшого поширюється через диких тварин у частинах Західної та Центральної Африки. Серед симптомів — лихоманка та характерні висипи. Хвороба зазвичай поширюється при тісному контакті і рідко виявляється за межами Африки.

До 2022 року віспа мавп фіксувалась у країнах Центральної та Західної Африки, наразі ж більш ніж половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку. 

Всесвітня організація охорони здоров’я ухвалила, що спалах мавпячої віспи є глобальною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я.

В липні 2022-го року в Європі зареєстрували першу смерть, пов’язану з мавпячою віспою. Вона сталася в Іспанії.