+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Звільнено 215 захисників: серед них — герої «Азовсталі», а Медведчука відправили у РФ

2:43, 22.09.2022

Україна повернула з російського полону 215 людей, зокрема й захисників «Азовсталі».

Про це повідомляє Офіс президента України. 

Зокрема, звільнено 108 бійців полку «Азов» та інших формувань Нацгвардії, а також військовослужбовців Сухопутних і Військово-Морських сил, тероборони, Нацполіції, СБУ, Держспецслужби транспорту, прикордонної та митної служб. 

Як повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак, серед звільнених – командир «Азова», Герой України Денис Прокопенко («Редіс»), його заступник Святослав Паламар («Калина»), виконувач обов’язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський («Волина»), Олег Хоменко («Азов»), Денис Шлега з Нацгвардії, Герой України Євгеній Бова, командувач 1-го окремого батальйону морської піхоти.

Також повертається Катерина Поліщук («Пташка»)». Звільнені й захисниці Мар’яна Мамонова, Яна Шумовецька та Анастасія Черненька, які потрапили в полон вагітними. З полону повернувся й Дмитро Козацький («Орест»), чиї світлини стали уособленням героїзму захисників «Азовсталі».

Повний список захисників України, яких повернули під час обміну, можна прочитати тут.

Натомість Росії повернули кума Путіна Віктора Медведчука і 55 окупантів.

«Ми обміняли 200 наших героїв на Медведчука, який вже дав усі можливі покази слідству. А 5 героїв-командирів «Азовсталі» – на 55 російських полонених, які не мають для нас жодного інтересу», — повідомив голова ОП Єрмкак. 

Тимчасовий виконувач обов’язків голови СБУ Василь Малюк заявив, що під час роботи над справами Медведчука «було знешкоджено низку агентурних мереж, затримано державних зрадників та здобуто велику кількість інформації, яка використовується у контррозвідувальних заходах».

Майже всі звільнені вже на території України, окрім п’ятьох командирів «Азова», які, згідно з домовленостями, досягнутими раніше з президентом Реджепом Ердоганом, перебувають у Туреччині під його особистими гарантіями захисту.

фото — Нацгвардія в Твітер і сайт СБУ 

НагадаємоПутін оголосив часткову мобілізацію. Окрім цього, окупанти готуються провести всі «референдуми» 23-27 вересня.

Читайте також: Генсек НАТО: Промова Путіна показала, що війна не йде за планом