+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Гендиректор МАГАТЕ анонсував ще один візит в Україну через ситуацію на ЗАЕС

22:13, 22.09.2022

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі найближчим часом здійснить візит до України для обговорення ситуації на Запорізькій атомній електростанції.

Про це він заявив журналістам на полях Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, передає Європейська правда.

«Я щойно обговорив із міністром (закордонних справ України, — ред.) Кулебою, і сподіваюсь, що буду незабаром їхати до Києва або до України. І, можливо, пізніше, в певний момент часу – до Росії», – сказав Гроссі.

«З урахуванням серйозності ситуації й того, що відбувається на місці, ми маємо рухатися швидко. Ми намагаємося, щоб це сталося якнайшвидше», – додав він.

Перед тим у середу Ґроссі провів зустрічі з главами МЗС України та Росії Дмитром Кулебою і Сєрґєєм Лавровим, під час яких обговорив ситуацію з ядерною безпекою в контексті війни.

Він повторив, що бачить ознаки згоди як України, так і Росії на створення зони ядерної безпеки довкола Запорізької атомної електростанції.

Раніше керівник МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав негайно припинити обстріли в районі окупованої Запорізької АЕС і створити «зону безпеки» довкола неї.

МАГАТЕ у своєму звіті підтвердила, що Росія розмістила «військовий персонал, транспортні засоби та обладнання в різних місцях Запорізької АЕС, зокрема кілька військових ваговозів на першому поверсі турбінних залів у енергоблоках 1 і 2». Зараз на станції залишаються двоє представників МАГАТЕ.

Рада керуючих МАГАТЕ ухвалила резолюцію із вимогою до Росії припинити окупацію ЗАЕС. 

Читайте також: Ранковий обстріл Запоріжжя: влучили у готель, телевежу та об’єкт критичної інфраструктури. ФОТО