+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Байден в ООН засудив ядерні погрози Путіна і застеріг від «референдумів»

2:00, 23.09.2022

21 вересня Джо Байден виступив під час 77-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Під час свого виступу він засудив Росію за її вторгнення в Україну, звинуватив її у глобальній продовольчій кризі та в поширенні брехні про західні санкції на тлі війни в Україні. Крім того, Байден оголосив про виділення США 2,9 мільярда доларів на гуманітарну і продовольчу допомогу.

Байден назвав «безрозсудними» ядерні погрози Росії та застеріг путінський режим від спроб проведення «референдумів» і анексії нових українських територій.

«Президент Путін відкрито погрожував Європі ядерною зброєю та безрозсудно нехтував обов’язками режиму нерозповсюдження. Тепер Росія спонукає більше військових приєднатися до бойових дій, а Кремль організовує фіктивний «референдум», щоб спробувати анексувати території України, що є надзвичайно серйозним порушенням статуту ООН», — наголосив Байден.

Він підкреслив, що світ має сприймати ці «обурливі» дії путінського режиму такими, якими вони є.

Президент США також підкреслив, що війна в Україні була розв’язана за рішенням однієї людини – Путіна.

«Давайте говорити відверто. Постійний член Ради Безпеки ООН вдерся на територію свого сусіда, спробував стерти суверенну державу з мапи. Росія безсоромно порушила основні принципи статуту ООН», – зауважив Байден.

Він нагадав, як Путін пояснював необхідність вторгнення в Україну, мовляв, Росія відчувала загрозу.

«Ніхто не погрожував РФ, і ніхто, крім Росії, не прагнув конфлікту», — підкреслив президент США.

Він акцентував, що члени ООН мають бути єдиними проти російської агресії, оскільки «прагнуть, щоб ця війна закінчилася на справедливих умовах, на умовах, під якими ми всі підписалися, що ніхто не можете захопити територію іншої країни силою». 

Читайте також: Розвідка Британії: Мобілізація в РФ буде вкрай непопулярна, Путін пішов на політичний ризик