+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Запоріжжі за заволодіння коштами Міноборони судитимуть депутата облради

0:28, 24.09.2022

У Запоріжжі відправили до суду обвинувачення щодо депутата облради у справі про заволодіння коштами Міністерства оборони України.

Про це повідомили у пресслужбі Нацполіції у Запорізькій області.

В ході досудового розслідування отримано докази того, що депутат Запорізької обласної ради від політичної партії ОПЗЖ, зловживаючи своїм службовим становищем, спричинив бюджету відомства матеріальну шкоду на суму майже 300 тисяч гривень.

У липні 2022 року депутату Запорізької обласної ради від політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за заволодіння чужим майном та видачу службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа.

Встановлено, що у жовтні 2019 року депутат обласної ради перебував на посаді директора ТОВ, яке уклало договір з державним підприємством про будівництво мереж теплопостачання на території військової частини однієї з областей. У подальшому керівник товариства, достовірно знаючи, що укладені труби мають значно гірші характеристики, меншу вартість, а обсяг і якість робіт фактично не виконані, свідомо підписав документи про їх завершення.

Таким чином, підрядній організації з державного бюджету були перераховані кошти в сумі майже 300 тисяч гривень і спричинено шкоду у великому розмірі Міністерству оборони України.

21 вересня слідчі направили до суду обвинувальний акт, в якому викладені встановлені фактичні обставини кримінального правопорушення. Санкція за статтями передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Нагадаємо, у березні Рада нацбезпеки та оборони призупинила діяльність в Україні партій, які мають зв’язки з Російською Федерацією, а у травні Верховна Рада України підтримала заборону діяльності проросійських партій в Україні. В червні суд заборонив партію «ОПЗЖ». 

В Запорізькій облраді замість фракцій «ОПЗЖ» та «Опоблоку» з’явилися нові депутатські групи, а фракція ОПЗЖ офіційно перестала існувати у Запорізькій обласній раді та у Запорізькій міський раді