+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Гендиректор МАГАТЕ пообіцяв збільшити кількість представників на ЗАЕС, — прем’єр

1:13, 24.09.2022

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі пообіцяв збільшити кількість представників агентства на Запорізькій атомній електростанції.

Про це заявив журналістам у Нью-Йорку прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає Укрінформ.

За словами Шмигаля, він мав «плідну зустріч щодо ядерної безпеки» за участю президента Франції Еммануеля Макрона, міністрів закордонних справ Німеччини та Великої Британії, високого представника ЄС Жозепа Борреля, гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.

«Ми обговорили подальші кроки щодо безпеки на ЗАЕС та її демілітаризації. Ми чекаємо наступних дій від МАГАТЕ, підтримки з боку міжнародних партнерів, аби ми всі могли видихнути й більше не були об’єктами ядерного терору з боку РФ», — сказав прем’єр.

За його словами, західні партнери також вражені обстрілами Росією Південноукраїнської АЕС.

«Світ схвильований терором Росієї», — додав він.

Шмигаль додав, що під час зустрічі гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі пообіцяв збільшити кількість представників агентства на Запорізькій атомній електростанції.

Зараз їх лише двоє, і «вони пильнують технічні параметри роботи станції, радіаційного рівня». Водночас Гроссі, за словами прем’єра, не уточнив, яку кількість фахівців додатково направить на ЗАЕС.

Нагадаємо, гендиректор МАГАТЕ анонсував ще один візит в Україну.

Раніше керівник МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав негайно припинити обстріли в районі окупованої Запорізької АЕС і створити «зону безпеки» довкола неї.

МАГАТЕ у своєму звіті підтвердила, що Росія розмістила «військовий персонал, транспортні засоби та обладнання в різних місцях Запорізької АЕС, зокрема кілька військових ваговозів на першому поверсі турбінних залів у енергоблоках 1 і 2». Зараз на станції залишаються двоє представників МАГАТЕ.

Рада керуючих МАГАТЕ ухвалила резолюцію із вимогою до Росії припинити окупацію ЗАЕС.