+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

ЗМІ: У Росії збираються призвати 1,2 мільйона осіб

2:56, 24.09.2022

У рамках мобілізації в Росії збираються призвати в армію 1,2 мільйона осіб.

Про це повідомляє російське опозиційне видання  «Медуза» з посиланням на співрозмовника, близького до одного з федеральних міністерств.

 Він зазначив, що з обласних центрів «рекомендували набирати по мінімуму», і додав: «Йдуть по сільських районах, там немає ЗМІ, опозиції і більше підтримки (війни)».

Одночасно з цим джерело «Медузи», близьке до керівництва Москви, повідомило, що в столиці планують мобілізувати до 16 тисяч осіб. Цю інформацію підтвердило джерело, близьке до одного з федеральних міністерств.

У Петербурзі призвати збираються близько 3,2 тисячі осіб, додало джерело, близьке до повноважного представництва Північно-Західного федерального округу.

Водночас у коментарі кремлівському виданню ТАСС прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що повідомлення про плани призвати 1,2 млн росіян у рамках часткової мобілізації — «брехня».

Також він назвав «неправдою» більш ранні твердження, що Кремль планує призвати до 1 млн осіб у рамках мобілізації.

Раніше міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в Росії «буде мобілізовано 300 тисяч резервістів».  

НагадаємоПутін оголосив часткову мобілізацію. Це спричинило протести в Росії, яку були нечисленними через репресії Кремля. На протестах проти мобілізації людей били, арештовували та роздавали повістки.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до росіян: «Протестуйте, боріться, тікайте, або здавайтеся в полон».

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що промова президента РФ і часткова мобілізація в Росії демонструють, що війна не йде за планом Путіна.

Розвідка Британії вважає, що мобілізація в РФ буде вкрай непопулярна, а Путін пішов на політичний ризик.

Читайте також: Байден в ООН засудив ядерні погрози Путіна і застеріг від «референдумів»