+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

«Референдум» в Запорізькій області: озброєні окупанти та колаборанти ходять по квартирах. ВІДЕО

4:18, 25.09.2022

У мережі з’явилися відео, в яких видно, як російські окупанти зі зброєю ходять по квартирах, щоб змусити людей взяти участь у псевдореферендумі в Запорізькій області. 

Про це повідомив мер Енергодара Дмитро Орлов у Telegram.

«Енергодар. Перший день псевдореферендуму. На відео ми бачимо, як троє колаборантів в супроводі двох озброєних військових розносять руський мір» прямо по квартирах.

Очевидно, що український Енергодар таким «гостям» не радіє. Порожні вулиці. Замкнуті квартири.

Разом з тим вже надходить інформація і від тих, кому таки не пощастило зустрітися з «комісією» особисто. Люди розповідають, як озброєний російський військовий дулом автомата тицяв у папірець і красномовно показував, де саме потрібно поставити галочку», — йдеться в повідомленні.

Проєкт російських журналістів Astra повідомляє, що вони поспілкувалися з жителями окупованої Василівки, які розповіли, що в місті вже є затримані, які спробували виступити проти референдуму або поставити «не ту галочку».

«Єдиний спосіб не брати участі в усьому цьому — не відкривати їм дверей. До мене вже приходили, досить довго і наполегливо стукали, але я не відчинив. Сиджу тихо вдома, удаю, ніби нікого немає», — йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, окупанти з 23 по 27 вересня проводять псевдореферендуми про приєднання до Росії захоплених територій. СБУ встановила понад 1500 осіб, які організують псевдореферендум.

Читайте також: Байден в ООН засудив ядерні погрози Путіна і застеріг від «референдумів»