+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Росіяни вдруге вийшли на протести проти мобілізації та знов натрапили на поліцейське свавілля. ВІДЕО

5:36, 25.09.2022

У російських містах 24 вересня вдруге пройшли акції проти примусової мобілізації росіян. Затримано сотні людей. Їх знов били дубинками. 

За даними правозахисного проєкту ОВД-Інфо, 24 вересня затримали щонайменше 796 протестувальників. 

НагадаємоПутін оголосив часткову мобілізацію. Це спричинило протести в Росії, яку були нечисленними через репресії Кремля. На протестах проти мобілізації людей били, арештовували та роздавали повістки.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що промова президента РФ і часткова мобілізація в Росії демонструють, що війна не йде за планом Путіна.

Розвідка Британії вважає, що мобілізація в РФ буде вкрай непопулярна, а Путін пішов на політичний ризик.

За даними ЗМІ, у рамках мобілізації в Росії збираються призвати в армію 1,2 мільйона осіб, проте міністр оборони Росії Шойгу заявив, що «буде мобілізовано 300 тисяч резервістів». 

Президент України Володимир Зеленський звернувся до росіян: «Протестуйте, боріться, тікайте, або здавайтеся в полон». Зеленський заявляє, що Україна гарантує російським військовим, які здадуться в полон, цивілізоване поводження, таємницю обставин здачі в полон і можливість не повертатися до РФ.

На окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей чоловікам призовного віку з російськими паспортами загарбники вручають повістки про мобілізацію.

Читайте також: Байден в ООН засудив ядерні погрози Путіна і застеріг від «референдумів»