+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Боррель: Путін не блефує, ЄС має всерйоз поставитися до його ядерних погроз

6:00, 25.09.2022

ЄС повинен серйозно поставитися до погроз президента РФ Владіміра Путіна про можливість застосування ядерної зброї у війні в Україні.

Про це BBC заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

За його словами, війна досягла «небезпечного моменту».

«Безумовно, це небезпечний момент, тому що російська армія загнана в кут, і реакція Путіна — погроза застосування ядерної зброї — це дуже погано», — сказав Боррель.

Через сім місяців після початку вторгнення Росії в Україну аналітики погоджуються, що сили Путіна відступають, але, за словами очільника європейської дипломатії, має бути досягнуте «дипломатичне рішення», яке «збереже суверенітет і територіальну цілісність України».

«В іншому випадку, ми можемо закінчити війну, але не матимемо миру, і у нас буде нова війна», — сказав він.

У зверненні до нації на початку цього тижня Путін заявив, що його країна має «різноманітну зброю знищення» і буде «використовувати всі доступні нам засоби», додавши при цьому: «Я не блефую».

«Коли люди кажуть, що це не блеф, ви повинні сприймати їх серйозно«, — сказав Боррель.

Головний дипломат ЄС поділився тривожними наріканнями, які він чув скрізь, куди б не пішов. Від друзів у відпустці до лідерів з усього світу, присутніх на Генеральній Асамблеї ООН цього тижня, всі вони запитували його, коли закінчиться війна.

«Зупиніть цю війну, я не можу оплатити рахунок за електроенергію — було загальним рефреном», — з жалем констатував він.

Але нові і тривожні погрози Москви, в тому числі погано завуальована ядерна, також привертають увагу. Більшість західних лідерів, включаючи Борреля, як і раніше, категоричні щодо необхідності дотримуватися свого курсу щодо війни в Україні.

Як повідомлялося, Білий дім серйозно сприймає ядерні погрози Путіна і називає таку риторику безвідповідальною.

Нагадаємо, Байден в ООН засудив ядерні погрози Путіна і застеріг від «референдумів».

Читайте також: Путін оголосив часткову мобілізацію