+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Дагестані на протестах проти мобілізації спалахнули сутички з пострілами. ВІДЕО

13:53, 26.09.2022

25 вересня жителі села Ендірей у Дагестані перекрили федеральну трасу Хасавюрт-Махачкала, протестуючи проти мобілізації. Поліція відкрила стрілянину в повітря.

Про це повідомляє «Медуза».

З села у межах мобілізації призвали 110 осіб, і люди вийшли на акцію, щоб захистити своїх синів, братів і чоловіків. Судячи з кадрів очевидців, поліція пострілами в повітря спробувала розігнати протестувальників. 

Окрі цього на акції проти мобілізації в Махачкалі (столиця Дагестану, РФ) відбувалися затримання і зіткнення з поліцією, було чутно постріли, протестувальники намагалися відбивати затриманих.

Повідомляється, що ввечері на місце проведення мітингу приїхала велика кількість силовиків. Протестувальники кричали «Ні війні!» і «Наші діти не добриво», сперечалися з поліцейськими і відбивали у них затриманих.

На одному з відео видно, що поліцейський вдарив по обличчю затриманого протестувальника, якого вели двоє інших силовиків. Той у відповідь ударив поліцейського головою. На іншому відео видно, як поліцейський у Дагестані тікає від протестувальників.

Раніше в неділю глава Дагестану Сергій Меліков заявив, що необхідно виправити помилки, які були на самому початку мобілізації. Він повідомив, що серед мобілізованих, які не відповідають критеріям мобілізації, були студенти і багатодітні батьки з малолітніми дітьми, а також «хлопці, які ніколи в житті не тримали в руках автомат».

За даними правозахисного проєкту ОВД-Інфо, на акціях проти мобілізації 21-25 вересня було затримано 2 353 людини. 

НагадаємоПутін оголосив часткову мобілізацію. Це спричинило протести в Росії, яку були нечисленними через репресії Кремля. На протестах проти мобілізації людей били, арештовували та роздавали повістки. 24 вересня вдруге пройшли акції проти примусової мобілізації росіян. Затримано сотні людей. Їх знов били дубинками. 

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що промова президента РФ і часткова мобілізація в Росії демонструють, що війна не йде за планом Путіна. Розвідка Британії вважає, що мобілізація в РФ буде вкрай непопулярна, а Путін пішов на політичний ризик.

За даними ЗМІ, у рамках мобілізації в Росії збираються призвати в армію 1,2 мільйона осіб, проте міністр оборони Росії Шойгу заявив, що «буде мобілізовано 300 тисяч резервістів». 

Президент України Володимир Зеленський звернувся до росіян: «Протестуйте, боріться, тікайте, або здавайтеся в полон». Зеленський заявляє, що Україна гарантує російським військовим, які здадуться в полон, цивілізоване поводження, таємницю обставин здачі в полон і можливість не повертатися до РФ.

Читайте також: В Росії чоловік влаштував стрілянину в школі, є загиблі діти