+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

На «Північних потоках» сталися витоки газу

14:00, 27.09.2022

В ніч на 26 вересня диспетчер берегового майданчика «Північного потоку-2» зафіксував різке падіння тиску у трубопроводі. Крім того, витік газу зафіксовано з обох ниток першого «Північного потоку» — у винятковій економічній зоні Данії на північний схід від острову Борнхольм.

Північний потік-2, Фото — Reuters

Про це повідомляють світові ЗМІ.

Данське енергетичне агентство звернулося до компанії Energinet, яка відповідає за загальну роботу данської електроенергетичної та газової системи, з проханням підвищити рівень готовності електроенергетичного та газового сектору Данії після витоків газу. Навколо зон витоків встановлені п’ятимильні заборонні зони для судноплавства.

Оскільки жоден з трубопроводів не був в експлуатації, жоден з інцидентів наразі не має значення для постачання газу до Європи.

Компанія-оператор «Північного потоку» Nord Stream AG назвала інциденти одночасно на трьох гілках газопроводу «безпрецедентними» та заявила, що не може оцінити терміни відновлення інфраструктури. 

У Німеччині підозрюють, що витоки газу на гілках російських газопроводів «Північний потік» через Балтійське море є наслідком умисних дій. 

Про це пише Tagesspiegel з посиланням на джерело у компетентних органах, що має доступ до інформації про розслідування. 

«Ми не можемо уявити версії, яка би не включала цілеспрямовану атаку. Все свідчить про те, що це не випадковість», — сказав співрозмовник. 

Доповнено: Не тільки Німеччина, але й Данія і Швеція припускають, що може йтися про диверсію.

При цьому німецькі спецслужби припускають, що три труби газопроводів «Північний потік-1» та «Північний потік-2» в Балтійському морі можуть стати назавжди непридатними для використання після ймовірних актів диверсії. 

Читайте також: Валерій Залужний потрапив на обкладинку журналу Time