+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

На периметрі ЗАЕС стався вибух: було задимлення без пожежі

17:22, 29.09.2022

НАЕК «Енергоатом» спростував інформацію про пожежу на енергоблоці  №2 Запорізької АЕС і пояснив, що сталося.

Про це повідомляє пресслужба НАЕК «Енергоатом».

«У Telegram-каналах поширюється недостовірна інформація про пожежу на другому енергоблоці ЗАЕС. Офіційно інформуємо, що це не відповідає дійсності. Станом на 15:40 29 вересня 2022 року на енергоблоках Запорізької АЕС не зафіксовано пожеж та загорянь», — йдеться в повідомленні

В Енергоатомі пояснили, що не пов’язана з пожежею надзвичайна ситуація могла статися внаслідок вибуху міни – адже периметр навколо АЕС замінований окупантами і вибухи трапляються через диких звірів навколо, кабанів, лисів, собак. Вже було шість таких випадків.

Сьогодні на периметрі стався черговий вибух – на лінії подачі напруги на азотно-кисневу станцію від енергоблоку №6. Через це лінію пошкодило, а стрибок напруги призвів до короткого замикання одного з трансформаторів напруги на енергоблоці із незначним задимленням.

Задіювати пожежний розрахунок, який прибув на місце події, не довелося.

«Отже, наразі найбільшу небезпеку представляє замінований рашистами периметр станції та підходи і під’їзди до неї. Гарантувати повну безпеку ЗАЕС та навколо можна лише в один спосіб – створенням безпекової зони, деокупацією станції та поверненням її під контроль держави України», — повідомляє Енергоатом.

Раніше керівник МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав негайно припинити обстріли в районі окупованої Запорізької АЕС і створити «зону безпеки» довкола неї.

МАГАТЕ у своєму звіті підтвердила, що Росія розмістила «військовий персонал, транспортні засоби та обладнання в різних місцях Запорізької АЕС, зокрема кілька військових ваговозів на першому поверсі турбінних залів у енергоблоках 1 і 2». Зараз на станції залишаються двоє представників МАГАТЕ.

Рада керуючих МАГАТЕ ухвалила резолюцію із вимогою до Росії припинити окупацію ЗАЕС. 

Зараз на ЗАЕС лишаються двоє представників МАГАТЕ, гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі пообіцяв збільшити їх кількість.