+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

НАТО про «Північні потоки»: Умисна атака зустріне рішучу відповідь

20:03, 29.09.2022

НАТО після кількох витоків на газопроводах «Північний потік-1» і «Північний потік-2» обіцяє рішучу відповідь у разі умисної атаки на критичну інфраструктуру членів Альянсу.

Про це йдеться у заяві Північноатлантичної ради.

Пошкодження газопроводів «Північний потік-1» та «Північний потік-2» у міжнародних водах Балтійського моря викликає глибоке занепокоєння НАТО.

«Вся наявна наразі інформація вказує на те, що це є результатом навмисних, безрозсудних та безвідповідальних актів саботажу. Ці витоки створюють ризики для судноплавства та завдають значної шкоди навколишньому середовищу. Ми підтримуємо розслідування, що проводяться з метою визначення походження шкоди» — йдеться у заяві.

Члени Альянсу нагадали про своє зобов’язання бути готовими до примусового використання енергії та інших гібридних тактик державними і недержавними суб’єктами, стримувати їх і захищатися від них. 

«Будь-який навмисний напад на критично важливу інфраструктуру членів Альянсу зустріне об’єднану і рішучу відповідь» — йдеться у заяві.

Як відомо, на газопроводах «Північний потік-1» та «Північний потік-2» на початку тижня сталися витоки газу. Припускають, що це могло трапитись через підрив трубопроводів.

Читайте також: Валерій Залужний потрапив на обкладинку журналу Time