+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Росіяни викрали гендиректора Запорізької АЕС

18:50, 01.10.2022

Росіяни викрали генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова. Наразі його місцезнаходження невідоме.

Про це йдеться в заяві президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна.

 «…30 вересня 2022 року близько 16:00 генеральний директор Запорізької АЕС Ігор Мурашов був затриманий рашистським патрулем дорогою від станції до Енергодара. Автівку зупинили, його самого силоміць затримали та із зав‘язаними очима відвезли в невідомому напрямку. Наразі немає інформації щодо місця перебування Ігоря Мурашова та його долі», — йдеться в повідомленні.

 Зазначається, що Мурашов як гендиректор ЗАЕС несе головну та виключну відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку станції. Його затримання створює небезпеку експлуатації найбільшої в Європі атомної електростанції.

Котін вимагає від окупантів припинити акти ядерного тероризму по відношенню до керівництва і персоналу ЗАЕС, негайно звільнити керівника станції і повернути його до виконання службових обов’язків з підтримання безпечної експлуатації ЗАЕС. Також він звернувся до очільника МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, керівника ВАО АЕС Тома Мітчелла із закликом задіяти всі можливі заходи для звільнення  Мурашова.

В свою чергу, як передає «Енергоатом» з посиланням на Reuters, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) звернулося до російської влади з проханням надати роз’яснення у зв’язку з повідомленнями про затримання гендиректора Запорізької АЕС.

Міністерство закордонних справ України (МЗС) рішуче засуджує протиправне затримання російськими окупантами Генерального директора Запорізької атомної електростанції Ігоря Мурашова.

«Цей злочин є черговим проявом державного тероризму з боку росії та грубим порушенням міжнародного права. росія має негайно звільнити Генерального директора ЗАЕС. Закликаємо міжнародну спільноту, зокрема ООН, МАГАТЕ та Групу Семи також вжити рішучих заходів з цією метою», – зазначається в заяві МЗС.

МЗС України наголошує на негайній необхідності максимально мобілізувати зусилля світової спільноти задля демілітаризації й деокупації ЗАЕС та повернення її під контроль України як єдиного способу усунення нинішніх загроз у сфері ядерної безпеки.

Раніше керівник МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав негайно припинити обстріли в районі окупованої Запорізької АЕС і створити «зону безпеки» довкола неї.

МАГАТЕ у своєму звіті підтвердила, що Росія розмістила «військовий персонал, транспортні засоби та обладнання в різних місцях Запорізької АЕС, зокрема кілька військових ваговозів на першому поверсі турбінних залів у енергоблоках 1 і 2». Зараз на станції залишаються двоє представників МАГАТЕ.

Рада керуючих МАГАТЕ ухвалила резолюцію із вимогою до Росії припинити окупацію ЗАЕС. 

Зараз на ЗАЕС лишаються двоє представників МАГАТЕ, гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі пообіцяв збільшити їх кількість.