+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

В США підписали закон про $12,3 млрд допомоги Україні

21:54, 01.10.2022

Президент США Джо Байден підписав закон про тимчасове державне фінансування, який дозволяє уникнути призупинення роботи державних установ і передбачає виділення 12,3 мільярда доларів допомоги Україні.

Про це повідомляє сайт Білого дому.

У повідомленні вказано, що закон «передбачає асигнування федеральним відомствам на 2023 фінансовий рік (починається 1 жовтня) до 16 грудня 2022 року для продовження проєктів та діяльності федерального уряду, а також включає додаткові асигнування для реагування на ситуацію в Україні».

Нагадаємо, у четвер законопроєкт підтримав Сенат, а в п’ятницю – Палата представників США. Він набув чинності до кінцевого терміну, коли у США закінчується фінансовий рік і за відсутності схваленого фінансування оголошується шатдаун – вимушене призупинення роботи держустанов.

Законопроєкт включає пакет допомоги Україні в її боротьбі з російськими військами. Це зокрема:

$3 млрд на надання військової допомоги, включаючи навчання, обладнання, озброєння та логістичну підтримку;


$1,5 млрд на поповнення запасів американського обладнання, наданого Україні або іноземним країнам, які надали підтримку;


$2,8 млрд на продовження військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки.


додаткові $35 млн на фінансування реагування на «потенційні ядерні та радіологічні інциденти» в Україні, а також на запобігання крадіжкам цих матеріалів.

Читайте також: Байден: США допоможуть Україні повернути свої території

 ЗСУ вже в Лимані. ВІДЕО