+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Путін закріпив «указом» захоплення окупантами ЗАЕС

20:11, 05.10.2022

Президент країни-агресора Володимир Путін підписав указ, відповідно до якого захоплену окупантами Запорізьку АЕС буде «віддано Росії».

Про це повідомляють російські ЗМІ. 

«Уряду РФ забезпечити прийняття у федеральну власність об’єктів використання атомної енергії Запорізької атомної електростанції та іншого майна, необхідного для здійснення її діяльності», — йдеться в повідомленні.

Також Путін доручив своєму уряду до 2028 року визначити «особливості експлуатації, видачі ліцензій та інших аспектів регулювання діяльності ЗАЕС».

Доповнено: Оператор атомних електростанцій НАЕК «Енергоатом» назвав нікчемним указ президента країни-агресора Володимира Путіна про передачу Запорізької АЕС у власність Росії.

Про це повідомляє пресслужба НАЕК «Енергоатом».

«ДП «НАЕК «Енергоатом» вважає нікчемними, абсурдними та неадекватними указ Путіна та інші видані в Росії «документи» щодо Запорізької АЕС», — йдеться в повідомленні. 

В Енергоатомі підкреслили, що Запорізька АЕС продовжуватиме працювати в Україні, згідно з українським законодавством, в українській енергосистемі та Енергоатомі.

Нагадаємо, росіяни окупували ЗАЕС 4 березня, відтоді окупанти регулярно обстрілювали об’єкт.

Російська державна корпорація «Росатом» створила акціонерне товариство «Експлуатаційна організація Запорізької АЕС» з реєстрацією в Москві, яке має на меті керувати окупованою ЗАЕС.

Росіяни викрали гендиректора ЗАЕС Ігоря Мурашова 1 жовтня. Повідомлялось, що його місцезнаходження невідоме. 3 жовтня його відпустили.

5 жовтня президент ДП «НАЕК Енергоатом» Петро Котін взяв на себе виконання обов’язків генерального директора Запорізької АЕС.

Раніше Інститут вивчення війни повідомляв, що Путін хоче передати ЗАЕС під контроль «Росатому».

Читайте також: Путін ввів у дію «закони» про анексію територій 4 областей України

Нові HIMARS і артилерія: Україна отримає ще $625 млн військової допомоги від США

Волонтери збирають на дрони-літаки, аби захистити Запоріжжя від ракетних атак