+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Україна припиняє експорт електроенергії

11:40, 11.10.2022

Україна припиняє експорт електроенергії через російські ракетні обстріли енергетичних об’єктів.

Про це йдеться у заяві Міністерства енергетики України.

«Росія продовжує здійснювати енергетичний терор проти України, а також посилює енергетичний тиск на Європейський Союз.

Українська електроенергія, яку ми експортували після синхронізації до ЄС, а також окремими лініями до Молдови і Польщі, допомагала Європі заміщати російський газ та підтримувала стабільність європейської енергосистеми.

Навіть після того, як була зупинена Запорізька атомна електростанція, що більше 7 місяців знаходиться в російській окупації, Україна виконувала свої зобов’язання перед європейськими партнерами з експорту електроенергії.

Але сьогоднішні (10 жовтня, — ред.) ракетні обстріли, що вразили теплову генерацію і електричні підстанції, змушують Україну піти на припинення з 11 жовтня 2022 року експорту електроенергії задля стабілізації власної енергосистеми», — пояснили в Міненерго.

«Саме експорт електроенергії з України допомагав Європі зменшувати споживання російських енергоресурсів. І саме тому росія знищує нашу енергосистему, вбиваючи саму можливість експорту електроенергії з України», — заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

Нагадаємо, вранці, 10 жовтня, армія РФ здійснила масовий обстріл українських міст. Окупанти, зокрема, били по енергообʼєктах, деякі міста певний час були без світла та води. Влада закликала українців обмежити споживання електроенергії з 17:00 до 23:00 в пікові години навантаження. Були запроваджені віялові відключення. Наразі відомо щонайменше про 105 постраждалих і 19 загиблих від ракетного терору 10 жовтня.

Читайте також: На місці одного з ранкових «прильотів» в Запоріжжі була значна пожежа. ФОТО, ВІДЕО