+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Гаазі судять головного пропагандиста за геноцид в Руанді

12:55, 13.10.2022

У Гаазі судять 89-річного пропагандиста з Руанди Фелісьєна Кабугу. Його звинувачують у закликах до геноциду, фінансуванні збройних загонів і політичних організацій, що відповідальні за геноцид у Руанді 1994 року.

 

Фото – GETTY IMAGES

Про це пише bwlegalworld, передає Українська правда. 

Кабугу вважають одним із «натхненників» одного з найкривавіших геноцидів у світі, що трапився в африканській Руанді в 1994 році. Тоді за трохи більш ніж 100 днів загинули від 500 тис. до 1 мільйона людей. 

Довге історичне протистояння між двома ворожими етносами – хуту і тутсі – перетворилося на криваву бійню з мачете, де хуту (більшість населення Руанди. – ред.) фактично винищили тутсі. 

Кабугу був хуту і засновником та головним спонсором Вільного радіо і телебачення тисячі пагорбів. Також його звинувачують у підтримці «інтерахамве» – збройного формування, яке вчиняло масові вбивства мирних жителів. Вважають, що він закуповував сотні тисяч мачете та іншу зброю для бойовиків.

Наразі він перебуває під слідством у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі за звинуваченням у підбурюванні до вчинення геноциду, геноциді, змові для вчинення геноциду, злочинах проти людяності та інших злочинах.

Радіо тисячі пагорбів і особисто Кабуга закликали брати участь у масових убивствах тутсі. Його радіостанція стала платформою для підбурювання до вбивства та зґвалтування жінок-тутсі (таких злочинів зафіксували майже 500 тисяч). 

Йому вдалося переховуватися від суду понад 20 років, але 2020 року Кабугу затримали в Парижі (Франція).

Через своїх адвокатів Кабуга заявив про свою невинуватість, неодноразово стверджуючи, що висунуті проти нього звинувачення не відповідають дійсності. Зокрема, адвокат просив про припинення судового процесу на підставі слабкого фізичного та психічного здоров’я Кабугу через вік.

Суд над руандійським пропагандистом увійде в історію як один з найрідкісніших прикладів того, що відтермінування правосуддя не обов’язково означає відмову від нього.

Зазначається, що ЗМІ також є засобом масового знищення, як у випадку геноциду в Руанді, і мають силу підбурювати ціле покоління проти людей з різним ідеологічним, релігійним, моральним і расовим походженням.

Зазначимо, країнська влада та суспільство закликають притягнути до відповідальності не лише російських посадовців та президента, але й рупорів Кремля, без яких російський диктатор не мав би такої підтримки населення щодо війни проти України.

Зокрема, йдеться про таких пропагандистів: Володимир Соловйов, Маргарита Симоньян, Ольга Скабєєва, Євгеній Попов, Антон Красовський, Дмитро Кисельов та інші.

Читайте також: Байден пообіцяв Україні передові системи ППО