+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Генасамблея ООН засудила «референдуми» РФ на окупованій частині України

13:08, 13.10.2022

Генеральна Асамблея ООН на засіданні в середу ухвалила резолюцію із засудженням незаконних «референдумів», які Росія влаштувала на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

Резолюцію підтримали 143 зі 193 членів Генасамблеї ООН, п’ять держав проголосували проти (Росія, Білорусь, Сирія, Північна Корея та Нікарагуа), решта 35 утрималися під час голосування. Таким чином, переважна більшість членів Організації засудила незаконні дії РФ із анексії українських територій.

У документі, який підготувала Албанія, окрім засудження «референдумів», міститься заклик до держав, міжнародних організацій та спеціалізованих установ ООН не визнавати будь-які зміни статусу областей України, а також вимога до Росії скасувати анексію та вивести всі свої війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Також там міститься заклик «підтримки деескалації нинішньої ситуації та мирного вирішення конфлікту шляхом політичного діалогу, переговорів, посередництва та іншими мирними шляхами», але за умови дотримання принципів суверенітету й територіальної цілісності України.

«Вдячні 143 державам, які підтримали історичну резолюцію Генасамблеії ООН «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН». Світ сказав своє слово – спроба анексії РФ нічого не варта і ніколи не буде визнана вільними націями. Україна поверне всі свої землі», —  відреагував президент України Володимир Зеленський.

Нагадаємо, окупанти з 23 по 27 вересня проводили псевдореферендуми про приєднання до Росії захоплених українських територій. В Запорізькій області під час «референдуму» озброєні окупанти та колаборанти ходили по квартирах. В Енергодарі окупанти використовували масовку, щоб показати участь працівників ЗАЕС в «референдумі». Окупаційна «влада» 27 вересня озвучила результати «референдумів.

Рада Євросоюзу затвердила рішення запровадити новий пакет санкцій проти Росії у відповідь на незаконну анексію Росією українських територій.

Читайте також: У Гаазі судять головного пропагандиста за геноцид в Руанді

Росіяни на окремих напрямках почали отримувати накази призупинити наступ, — Генштаб ЗСУ