+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Українців закликають зменшувати споживання електроенергії

21:02, 14.10.2022

Диспетчерський центр «Укренерго» не планує вводити обмежень енергоспоживання — ані в Києві та області, ані в інших регіонах. Проте українців закликають і далі зменшувати споживання електроенергії вранці і ввечері.

Про це йдеться у повідомленні «Укренерго».

«Сьогоднішній вечір може стати третім після терористичних атак росії, коли енергосистема зможе обійтися без примусових відключень. Українці ввечері і 12-го, і 13-го жовтня в години-пік спожили менше, ніж у звичайний осінній день», — розповіли в компанії.

«Ми дякуємо кожному, хто хоч трохи обмежив себе у використанні електроприладів. Енергетики відчувають вашу допомогу, адже можуть бути впевнені, що мають достатньо часу та можливостей для своєї роботи.

Однак нам необхідно будь-що втримати нинішній рівень споживання. А краще — ще трохи скоротити його в години пік. Адже попри те, що ми не переступаємо межу, з кожним днем споживаємо все більше. Наприклад, 12 жовтня у вечірній пік споживання було на 4% нижче середнього показника, а 13 жовтня – лише на 2,2%», — додали в компанії.

Українців закликали «свідомо зменшувати» споживання електроенергії вранці — з 8-ї до 11-ї години і ввечері — з 17-ї до 23-ї.

«Не вмикайте в цей час потужних електроприладів — обігрівачів, пральних машин, бойлерів тощо. За можливості користуйтеся ними вночі, коли споживання в енергосистемі найнижче.

Не вмикайте кілька потужних приладів одночасно, наприклад, електрочайник та праску, пилосос та посудомийку», — йдеться у повідомленні.

Нагадуємо, прем’єр Денис Шмигаль заявив, що відмовитись від практики планових відключень електроенергії можливо за умови зменшення її споживання у період із 17:00 до 22:00 загалом по Україні на 25%.

Раніше Україна припинила експорт електроенергії через російські ракетні обстріли енергетичних об’єктів.

Читайте також: ПАРЄ ухвалила резолюцію про визнання російського режиму терористичним

 Генасамблея ООН засудила «референдуми» РФ на окупованій частині України

Росіяни на окремих напрямках почали отримувати накази призупинити наступ, — Генштаб ЗСУ

У Гаазі судять головного пропагандиста за геноцид в Руанді