+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Іран є співучасником російської агресії, — МЗС України

21:55, 18.10.2022

Міністерство закордонних справ заявило, що надання Іраном зброї Росії для ведення повномасштабної війни робить його співучасником агресії та воєнних злочинів на території України.

Про це йдеться в заяві МЗС.

Там нагадали, що за останній тиждень Росія завдала понад сотню ударів іранськими дронами-камікадзе по житлових будинках, електростанціях, очисних спорудах, мостах та дитячих майданчиках в низці українських міст.

У результаті загинули та отримали поранення десятки людей, зокрема діти, постраждала третина енергетичної інфраструктури України, також пошкодження отримали будівлі двох дипломатичних установ у Києві.

«Надання зброї для ведення загарбницької війни в Україні та вбивства українських громадян робить Іран співучасником злочину агресії, воєнних злочинів та терористичних актів Росії проти України«, – наголошують у МЗС.

Відомство закликало Тегеран негайно припинити постачання будь-якої зброї Росії, інакше ж країна та її керівництво нестимуть найсуворішу відповідальність, «зокрема в межах міжнародних судових процесів щодо злочинів Росії проти України».

Зазначимо, дрони-камікадзе (Shahed-136 з маркуванням «Герань-2» для «конспірації»), які Росія активно використовує у війні проти України, виготовляють в Ірані, проте Іран офіційно заперечує інформацію про надання Росії безпілотників.

В той же час у Вашингтоні вважають неправдою заяви Тегерану про те, що Іран нібито не передавав Росії дрони-камікадзе, і переконані, що проти України використовують саме їх.

У свою чергу Євросоюз збирає докази про застосування іранських дронів Росією та після завершення цього процесу буде готовий відреагувати.

Генсек НАТО анонсував надання Україні «найближчми днями» систем ППО проти дронів.

Читайте також: З російського полону визволили 108 жінок