+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Парламент Естонії підтримав резолюцію про визнання Росії терористичним режимом

22:05, 18.10.2022

Парламент Естонії 18 жовтня схвалив заяву, в якій засуджує спробу РФ анексувати окуповані українські території та оголошує Росію терористичним режимом та державою, що підтримує тероризм.

Про це повідомляє ERR.

«За» проголосували 88 депутатів, голосів «проти» чи «утримався» не було. 

«Підтримуючи заклик парламенту України до держав та міжнародних організацій, Рійгікогу оголошує російський режим терористичним, а РФ — державою, що підтримує тероризм, діям якої потрібно спільно дати відсіч. Рійгікогу закликає міжнародну спільноту схвалити аналогічні декларації», — зазначають у проєкті документа.

У резолюції парламент повторює осуд російської агресії та спроб анексії української території на підставі псевдореферендумів, наголошуючи, що Естонія ніколи не визнає цього. 

Рійгікогу підтримує розслідування, розпочаті Міжнародним судом ООН та Міжнародним кримінальним судом щодо злочинів, скоєних під час війни проти України, та закликають до створення спеціального міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у злочині агресії. 

Рійгікогу також підтримує вимогу позбавити Російську Федерацію статусу постійного члена Ради безпеки ООН та закликає держави-члени ЄС виявити єдність у застосуванні додаткових санкцій, спрямованих проти РФ, її союзника Білорусі, та санкцій щодо окремих осіб.

На додачу, Рійгікогу закликає західних партнерів суттєво збільшити військову та гуманітарну допомогу Україні, а також підтримати її повоєнне відновлення. 

«Естонія усіма можливими способами підтримує народ, державу та армію України у боротьбі з агресором та вірить у перемогу України, адже лише це відновить мир у Європі», — зазначають у документі. 

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, в якій Російська Федерація названа терористичним режимом.

У серпні Сейм Латвії визнав Росію державою-спонсором тероризму.

Читайте також: Іран є співучасником російської агресії, — МЗС України