+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

G7 засудила викрадення Росією керівництва ЗАЕС

14:03, 23.10.2022

Група G7 засудила викрадення Росією керівництва Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) та закликала до негайного повернення Україні повного контролю над станцією.

Відповідна заява G7 оприлюднена на сайті Федерального міністерства закордонних справ.

«Ми засуджуємо повторне викрадення Росією керівництва та персоналу Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС)…

Ми закликаємо Росію негайно повернути повний контроль над ЗАЕС її законному суверенному власнику — Україні, вивести весь російський персонал з об’єкту та припинити будь-які спроби необачно та небезпечно передати ЗАЕС під російське управління, що може ще більше поставити під загрозу її безпечну та надійну роботу», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, 17 жовтня окупанти затримали та вивезли в невідомому напрямку двох посадовців станції. 10 жовтня окупанти викрали заступника генерального директора Запорізької АЕС із персоналу Валерія Мартинюка і тримають його у невідомому місці. 1 жовтня росіяни викрали гендиректора ЗАЕС Ігоря Мурашова, 3 жовтня його відпустили.

 

5 жовтня президент ДП «НАЕК Енергоатом» Петро Котін взяв на себе виконання обов’язків генерального директора Запорізької АЕС.

Російська державна корпорація «Росатом» створила акціонерне товариство «Експлуатаційна організація Запорізької АЕС» з реєстрацією в Москві, яке має на меті керувати окупованою ЗАЕС.

5 жовтня президент країни-агресора Володимир Путін підписав указ, відповідно до якого захоплену окупантами Запорізьку АЕС буде віддано Росії. НАЕК «Енергоатом» назвав цей указ нікчемним. 

Росіяни окупували ЗАЕС 4 березня, відтоді вони регулярно обстрілювали об’єкт.

Читайте також: Вночі Запоріжжя атакували донами-камікадзе: постраждалих немає. ФОТО