+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Сенат Польщі визнав російську владу терористичним режимом

5:33, 27.10.2022

Сенат Польщі одноголосно, 85 голосами, ухвалив резолюцію про визнання влади Російської Федерації терористичним режимом.

фото — Лукаш Каминский, Канцелярия Сената

Про це йдеться у заяві на сайті Сенату.

У резолюції Сенат «рішуче засуджує російську агресію і закликає всі країни, які підтримують мир, демократію і права людини, визнати владу Російської Федерації терористичним режимом».

Сенатори нагадують, що 24 лютого 2022 року збройні сили Російської Федерації розв’язали жорстоку війну з Україною, бажаючи стерти цю суверенну країну з карти світу та знищити її націю.

Вони підкреслюють, що героїчне відстоювання незалежності громадянами України викликало захоплення всього вільного світу. «Україна сьогодні є найважливішим місцем, де захищають демократію і свободу», — йдеться у документі.

У резолюції сенатори вказують що російські окупанти тероризують мешканців українських міст, бомбардуючи цивільні об’єкти.

«Бандити в російській формі катують і вбивають військовополонених та цивільних на окупованих територіях. Вони викрадають українських дітей, депортують, переселяють і відправляють українських громадян на далеку периферію Росії», — йдеться в резолюції.

Президент України Володимир Зеленський подякув сенату Польщі у своєму відеозверненні від 26 жовтня.

«Росія як держава-терорист – терорист в усьому й заслуговує щоденного посилення міжнародного тиску на неї. Я вдячний тим лідерам і тим політикам, які це розуміють і забезпечують. Вдячний, зокрема, Сенату Польщі, який ухвалив рішення офіційно визнати Росію державою – спонсором тероризму. І такі рішення мають бути ухвалені більшістю країн світу – сама ж Росія своїми діями не залишає альтернативи», — сказав президент України.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, в якій Російська Федерація названа терористичним режимом,

У серпні Сейм Латвії визнав Росію державою-спонсором тероризму, а 18 жовтня парламент Естонії схвалив заяву, в якій оголошує Росію терористичним режимом та державою, що підтримує тероризм.

Читайте також: РФ провела навчання з масованого ядерного удару

Блінкен: США попередили Путіна про наслідки застосування ядерної зброї