+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Реальні зарплати українців цьогоріч знизяться на чверть, — НБУ

1:52, 01.11.2022

За результатами 2022 року реальні зарплати українців скоротяться на чверть.

Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ.

У НБУ заявляють, що ринок праці наразі стабілізувався на низькому рівні.

«Безробіття ще довго залишатиметься високим через ефекти війни та значні структурні диспропорції. Попри певне пожвавлення економічної активності, більшість підприємств усе ще працює значно нижче довоєнного рівня завантаженості.

Зменшення випуску та доходів підприємств, а також очікування триваліших воєнних дій стримують підприємства у своїх планах нарощування штату працівників, про що свідчать дані сайтів пошуку роботи. Водночас підприємства не відчувають браку кваліфікованих працівників», — йдеться у звіті.
.
Нацбанк підкреслює, що в Україні досі домінує ринок працедавця – кількість вакансій хоч і зросла порівняно з березнем-квітнем, все ще залишається удвічі-втричі (залежно від сфери діяльності) меншою за ту, що була до повномасштабної агресії.

Надалі рівень безробіття поступово знижуватиметься, проте залишатиметься вищим за свій природний рівень через довгострокові ефекти війни.

При цьому у НБУ очікують, що номінальні зарплати цього року знизяться на 12-13% насамперед за рахунок приватного сектору. У реальному вимірі вони знизяться на чверть.

Водночас у наступному році, відповідно до проєкту Державного бюджету на 2023 рік, зростання соціальних виплат буде стриманим та відповідатиме зростанню прожиткового мінімуму. Надалі їх збільшення пришвидшиться завдяки нарощенню ресурсів бюджету.

Читайте також: Український боксер Ломаченко здолав непереможного досі Ортіса

Мер Мелітополя: Жителям окупованих територій заборонили переходити на зимовий час