+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

ООН: «Зернова угода» залишається чинною попри заяви РФ

2:15, 01.11.2022

Організація Об’єднаних Націй не вважає, що призупинення Росією участі в «зерновій угоді» означає втрату нею чинності, й інспектори ООН продовжать перевірку суден, що транспортують збіжжя з українських портів.

Про це журналістам на брифінгу після засідання Ради Безпеки ООН заявив заступник генерального секретаря Організації з гуманітарних питань Мартін Гриффітс.

«Ми твердо дотримуємося думки, що Чорноморська зернова ініціатива залишається в силі, незважаючи на призупинення участі в ній Росії», – наголосив він.

«Росія не припинила дію «зернової угоди» і не вийшла з неї. Вони заявили, що призупинили участь у ній на невизначений термін. І, як результат цього, ми продовжуємо через цю ініціативу направляти судна, які рухаються (з України); разом із Туреччиною, де це можливо, і з Україною – перевіряти ці судна», – додав Гриффітс.

Водночас заступник генсека ООН додав, що Організація як посередник продовжує взаємодіяти з російською стороною, щоб вирішити порушені нею питання.

«Чим швидше ми можемо повністю відновити участь Росії, тим краще», – зазначив він.

Також ООН спростувала брехню РФ про причетність «зернового коридору» до атаки на російські кораблі:

«Жодне цивільне судно не було в коридорі в ніч проти 29 жовтня, коли відбулася згадана атака. І жодне цивільне судно не повідомляло про цей інцидент протягом вихідних», — сказав Гриффітс.

Нагадаємо, Росія 29 жовтня оголосила про призупинення своєї участі у реалізації «зернової угоди» нібито через «теракт» у Севастопольській бухті в суботу вранці.

Президент США Джо Байден засудив заяву Росії про вихід з зернової угоди як «абсолютно обурливу».

Президент Володимир Зеленський очікує жорсткої міжнародної реакції на зупинку участі Росії в «зерновій угоді», зокрема від ООН і G20.

Довідка. 22 липня 2022 року у Стамбулі було підписано «зернову угоду» про розблокування українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» для вивезення на експорт зерна та іншої аграрної продукції в країни світу. 1 серпня з Одеси вийшло перше від початку повномасштабної війни судно з українським продовольством.

Читайте також: В понеділок росіяни атакували 18 об’єктів України, більшість – енергетичні

Реальні зарплати українців цьогоріч знизяться на чверть, — НБУ