+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

На ЗАЕС анулюють українські перепустки, а на даху енергоблока встановили воєнне обладнання

20:08, 01.11.2022

Окупанти попередили працівників Запорізької АЕС про анулювання перепусток українського зразка і встановили на даху енергоблоку воєнне обладнання.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР).

«Окупанти виставили умову ліцензованим співробітникам оперативної зміни Запорізької атомної електростанції, що до 2 листопада вони мають визначитися щодо підписання або відмови від контракту з «Росатомом». Іншим працівникам ЗАЕС виставлено термін – до 1 грудня. 

Повідомлено, що найближчим часом будуть анульовані перепустки на станцію українського зразка. Наразі інженерно-технічних працівників станції на робочі місця не допускають. Доступ мають лише оперативні працівники (зміна управління)», — йдеться в повідомленні. 

Тим часом, за даними ГУР, в окупований Енергодар прибули так звані «кадировці», які патрулюють групами по 15-20 осіб. 

Зв’язок у місті практично відсутній, переміщення доцільно здійснювати з 09:00 до 15:00. Після 15:00 зростає вірогідність потрапити під фільтраційні заходи.

На даху п’ятого енергоблоку встановлено обладнання РЕБ для боротьби з засобами аеророзвідки. На промисловій зоні ЗАЕС розміщено чергову зміну окупантів. Командний склад розосереджений по місту та проживає в квартирах місцевих мешканців, які виїхали, повідомляє ГУР.

Нагадаємо, окупанти на ЗАЕС спровокували екологічну катастрофу: загинути може близько тисячі тонн риби.

Читайте також: G7 засудила викрадення Росією керівництва ЗАЕС

Україна просить МАГАТЕ перевірити ЗАЕС, де РФ веде незаконне будівництво