+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Наймасштабніший «жест доброї волі»: окупанти заявляють, що йдуть з Херсона

9:00, 11.11.2022

Російське командування оголосило про відступ з правобережжя Херсонщини та міста Херсон. Командувач російських військ у Херсонській області Сергій Суровікін запропонував міністру оборони РФ залишити правобережну частину регіону та Херсон.

Доповідь Суровікіна транслювалася на телеканалах Російської Федерації.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу погодився із пропозицією Суровікіна. Суровікін заявив, що в нинішніх умовах Херсон та прилеглі населені пункти неможливо повноцінно постачати.

«Оцінивши ситуацію, пропоную зайняти оборону лівим берегом Дніпра», – заявив він.

Міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю Reuters заявив, що Росії знадобиться щонайменше тиждень, щоб вивести війська з Херсона.

«Не так просто вивести ці війська з Херсона за один чи два дні. Це займе щонайменше тиждень», — сказав Резніков. 

Інституті вивчення війни (ISW) зазначає, що ЗСУ в процесі забезпечення великої перемоги на Херсонщині.

«Україна володіє ініціативою і перебуває в процесі забезпечення великої перемоги в Херсоні. Припинення вогню надасть Кремлю паузу, якої він відчайдушно потребує для відновлення російських сил. Велика українська перемога, що триває в Херсонській області, не буде останньою», — йдеться в повідомленні. 

Росіяни поки що відходять відносно організовано, і українські війська досягають очікуваних успіхів, не розбиваючи російські сили, як це було під час харківського контрнаступу.

Українські удари з серпня успішно зруйнували російські лінії постачання на західному (правому) березі, що змусило російські війська відступити і дозволить звільнити Херсонську область до річки Дніпро в найближчі дні або тижні.

«Виведення російських військ займе певний час, і бої триватимуть по всій Херсонській області, оскільки українські війська просуваються вперед і стикаються з заздалегідь підготовленими російськими оборонними лініями, особливо навколо міста Херсона», — підкреслюють аналітики ISW.

Нагадаємо, 20 жовтня повідомлялось, що російські окупанти переміщують військову техніку та особовий склад з правого на лівий берег Дніпра на Херсонщині на тлі нещодавніх стрімких успіхів ЗСУ з деокупації області. Повідомлялось, що колаборанти тікають і хочуть депортувати тисячі жителів

Окупаційна «влада» Херсонської області через «напружену ситуацію на фронті» наказала мешканцям терміново 22 жовтня полишити місто і переправитись на лівий берег Дніпра. 

Російська окупаційна адміністрація Херсонської області перемістилася з Херсона південніше, до Скадовська, загарбники продовжують примусову евакуацію населення. 

Новий командувач російськими окупаційними військами в Україні Сергій Суровікін не виключає ухвалення «непростих рішень» щодо майбутнього приходу ЗСУ в окупований Херсон. Про це він заявив пропагандистським ЗМІ. Водночас Росія перекинула 2 тисячі мобілізованих на Херсонщину.

Президент Володимир Зеленський наприкінці жовтня заявляв, що російські війська не готові залишити окупований ними Херсон, і їхня нібито підготовка до відходу є інформаційною операцією.

Міністр оборони України Олексій Резніков на брифінгу 4 листопада заявив, що потенційно, росіяни готові до чергового «акту доброї волі» у районі Херсона.

24 жовтня повідомлялось, що у Херсонській області сили оборони півдня звільнили вже понад 90 населених пунктів, в яких мешкають понад 12 тисяч осіб.

Читайте також: Російські пропагандисти заявляють про смерть колаборанта Стремоусова. Доповнено