+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Поразка в Херсоні розпалює розкол у Кремлі, — Інститут вивчення війни

9:30, 13.11.2022

Виведення російських військ з Херсона розпалює ідеологічний розкол між провійськовими діячами і президентом Росії Володимиром Путіним, підриваючи довіру прихильників до нього.

Фото: @avtozaklive

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Військові аналітики відзначають, що Путіну все важче заспокоїти частину свого електорату через нездатність військових РФ досягти своїх максималістських цілей щодо повалення української влади і захоплення всієї України.

Путінські націоналістично налаштовані пропагандисти, такі як Володимир Соловйов, все частіше вимагають від Кремля та вищого військового командування повної відданості їхньому досягненняю цілям в Україні, а Соловйов навіть закликав до повної мобілізації та звільнення некомпетентних чиновників після втечі росіян з Херсону.

Як зазначає ISW, Путіну необхідно зберегти підтримку, і він, ймовірно, наказав деяким своїм пропагандистам придушити будь-яку критику російського виведення військ з Херсона, оскільки багато державних телевізійних новинних програм опускають або применшують наслідки виведення військ.

Дедалі більші сумніви серед крайніх російських націоналістів щодо відданості Путіна російській ідеології знижують привабливість Путіна серед російських націоналістів.

Інститут також вказує на те, що російські чиновники схвалюють примусове вивезення дітей з окупованих територій України в Росію. Зокрема, загарбники зробили заяву про заплановане примусове переміщення понад 40 000 дітей Херсонської області до Росії. При цьому самі окупанти визнають системи догляду за українськими дітьми неналежними.

За оцінкою ISW, російське військове керівництво безуспішно намагається згуртувати мобілізованих з різними типами і рівнями кваліфікації та оснащення.

Нагадаємо, 11 листопада у Головному управлінні розвідки повідомили, що Херсон повертається під контроль України. Містяни зустрічали українських воїнів з державними прапорами та квітами. 

У звільнений Херсон повертаються законна влада, СБУ та поліція, на черзі — пошта та потяги.

Читайте також: Вся Миколаївська область, крім Кінбурнської коси, звільнена, — голова ОВА