+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

На звільненій Херсонщині виявили катівні окупантів

14:43, 14.11.2022

Правоохоронці почали виявляти на звільненій частині Херсонщини так звані катівні, в яких окупанти, ймовірно, утримували українців.

Про катівні повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін в етері телемарафону.

«Ми спостерігаємо традиційну картину для деокупованих територій: на території поліцейських управлінь широко використовувалися так звані катівні, людей тримали в абсолютно нелюдських умовах, розстрілювалися гуманітарні конвої. Я вже мовчу про десятки майнових злочинів окупантів проти мирного населення», — розповів Єнін.

За його словами, поліція працює над документуванням воєнних злочинів: уже відкрито понад 50 кримінальних проваджень.

Єнін зазначив, що найближчими днями, коли дозволить безпекова ситуація, працівники ЗМІ будуть допущені до цих місць.

Доповнено. Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 13 листопада заявив, що на Херсонщині росіяни чинили такі ж звірства, як і в інших окупованих регіонах.

«Слідчими вже задокументовано понад 400 російських воєнних злочинів, виявляються тіла вбитих – і цивільних, і військових. На Херсонщині російська армія лишила по собі такі ж звірства, як і в інших регіонах нашої країни, куди змогла зайти. Знайдемо й притягнемо до відповідальності кожного вбивцю. Без сумнівів», — заявив Зеленський. 

Нагадаємо, звільнено вже понад 60 населених пунктів Херсонщини, а у звільнений Херсон повертаються законна влада, СБУ та поліція, на черзі — пошта та потяги.

Читайте також: Поразка в Херсоні розпалює розкол у Кремлі, — Інститут вивчення війни

Вся Миколаївська область, крім Кінбурнської коси, звільнена, — голова ОВА