+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Більшість країн G20 у спільній заяві засудили війну РФ проти України

1:18, 17.11.2022

У підсумковій декларації за результатами саміту G20 на Балі більшість країн засудили війну в Україні.

Про це йдеться в опублікованому документі. Які саме країни складають більшість – не уточнюється.

Цитата з документа

«Цього року ми також стали свідками того, як війна в Україні ще більше негативно вплинула на світову економіку. Була дискусія з цього питання. Ми повторили нашу національну позицію, висловлену на інших форумах, включаючи Раду Безпеки ООН і Генеральну Асамблею ООН, яка в Резолюції № ES-11/1 від 2 березня 2022 року, прийнятій більшістю голосів (141 голос за, 5 проти, 35 утрималися, 12 відсутні) щодо рішучого засудження з приводу агресії Російської Федерації проти України та вимоги її повного та безумовного виходу з території України.

Більшість членів рішуче засудили війну в Україні та підкреслили, що вона спричиняє величезні людські страждання та посилює існуючу вразливість глобальної економіки – стримує зростання, посилює інфляцію, порушує ланцюги поставок, посилює енергетичну та продовольчу безпеку та підвищує ризики для фінансової стабільності. Були інші погляди і різні оцінки ситуації та санкцій. Визнаючи, що G20 не є форумом для вирішення проблем безпеки, ми визнаємо, що проблеми безпеки можуть мати значні наслідки для світової економіки», – зазначено в документі. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський виступив онлайн на саміті G20, запропонувавши 10 кроків до миру.

Напередодні саміту лідерів країн G20 президент США Джо Байден і глава КНР Сі Цзіньпін провели переговори, на яких заявили про неприпустимість застосування ядерної зброї в Україні.

Читайте також: Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо репарацій Україні від Росії