+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Парламент Чехії визнав російський режим терористичним

1:30, 17.11.2022

Нижня палата Парламенту Чехії визнала російський режим терористичним. Депутати засудили широкомасштабні атаки на цивільних осіб та ключові об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Вони також не визнають результати так званих референдумів про «приєднання» чотирьох окупованих районів на сході України до Росії.

фото — сайт Парламента Чешской Республики

Текст резолюції опублікований на сайті парламенту.

Зі 156 присутніх народних депутатів 129 проголосували за проєкт постанови, 14 депутатів проголосували проти, 57 утримались. Голосування відбувалось 15 листопада.

Резолюція засуджує російську агресію в Україні, зокрема, широкомасштабні напади на цивільних осіб, цивільні об’єкти та ключову енергетичну інфраструктуру, які є «очевидною спробою досягти політичних цілей шляхом залякування цивільного населення та узгоджуються з терористичними методами», — йдеться у тексті документа.

Резолюція характеризує нинішній російський режим, як терористичний.

Нагадаємо, ПАРЄ стала першою міжнародною організацією, яка визнала Росію державою-терористом. Згодом таке рішення схвалили Сенат Польщі та естонський Рійгікогу. Cейм Латвії прийняв таке рішення ще у серпні. 

Читайте також: Більшість країн G20 у спільній заяві засудили війну РФ проти України

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо репарацій Україні від Росії