+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У звільненому Херсоні знайшли катівні: окупанти били людей струмом. ФОТО

13:37, 18.11.2022

В Херсоні уже виявлені дві катівні, де піддавали тортурам десятки людей. Є підтверджені факти, що після катувань жертв убивали.

Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в етері телемарафону.

Омбудсмен заявив, що у цих катівнях перебували як проукраїнськи налаштовані громадяни, так і люди зі статками, яким пропонували звільнення в обмін на гроші. Лубінець висловив думку, що російські катівні будуть знайдені і в інших населених пунктах.

«Таких масштабів я ще не бачив, — зазначив Лубінець. — Їх били електрикою, металевими трубами, їм ламали кістки, і все це відбувалося на камеру, тобто росіяни все це фільмували».

Як повідомляє пресслужба СБУ, у деокупованому Херсоні співробітники ССБУ та Нацполіції виявили катівню, де російські окупанти допитували та катували проукраїнськи налаштованих херсонців. 

За інформацією СБУ, у цій катівні допитували та жорстоко катували місцевих патріотів, які відмовлялися співпрацювати з росіянами. У ході огляду катівні правоохоронці виявили предмети, які прямо вказують на ознаки тортур.

«Наразі проводиться комплекс слідчо-оперативних заходів, щоб задокументувати всі злочини окупантів, встановити винних та притягнути їх до відповідальності», — йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що правоохоронці почали виявляти на звільненій частині Херсонщини катівні, в яких окупанти утримували українців.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 13 листопада заявив, що на Херсонщині росіяни чинили такі ж звірства, як і в інших окупованих регіонах.

Читайте також: Росіяни замінували поліцію Херсона: відділок довелося підірвати. ВІДЕО