+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

МАГАТЕ знов закликає Росію негайно звільнити Запорізьку АЕС

16:20, 18.11.2022

Наглядова рада ООН з ядерної безпеки, яка складається з 35 країн, закликала Росію припинити всі дії на українських ядерних об’єктах.

«Рада висловлює серйозну стурбованість тим, що Російська Федерація не прислухалася до закликів Ради негайно припинити всі дії проти та на ядерних об’єктах в Україні, і просить, щоб Російська Федерація негайно це зробила», — йдеться в тексті резолюції.

У тексті також зазначено, що Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) закликало Росію вивести свій військовий та інший персонал негайно і покинути Запорізьку АЕС.

Резолюцію, подану Канадою та Фінляндією, схвалили 24 із 35 членів. Росія та Китай проголосували проти резолюції, а Кенія, Намібія, Індія, Пакистан, Саудівська Аравія, ПАР і В’єтнам утрималися.

«Правління висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з неприйнятним тиском і затриманнями українського оперативного персоналу на Запорізькій АЕС і неодноразовими порушеннями зовнішнього електропостачання внаслідок обстрілів прилеглої території», — йдеться в тексті резолюції.

На вимоги припинити окупацію Запорізької атомної електростанції у Кремлі заявили, що продовжать діалог з Міжнародним агентством з атомної енергії.

«Ми продовжимо наше спілкування з МАГАТЕ», — цитують прессекретаря президента РФ Дмитра Пєскова російські пропагандисти. При цьому Пєсков не уточнив, чи готова Росія виконати заклики припинити окупацію ядерних об’єктів України.

Нагадаємо, у попередній резолюції, ухваленій у вересні, Рада керуючих МАГАТЕ також вимагала від Росії припинити окупацію Запорізької атомної електростанції.

Читайте також: Окупанти будують на ЗАЕС невідому споруду біля сховища з ядерними відходами

G7 засудила викрадення Росією керівництва ЗАЕС

Своїми діями на ЗАЕС окупанти вбивають тварин, — Енергоатом