+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Розпочинається добровільна евакуація зі звільнених територій Херсонщини та Миколаївщини

23:12, 19.11.2022

Добровільна евакуація з деокупованих територій Херсонської та Миколаївської областей уже розпочинається.

фото — ДСНС 

Про це повідомила віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук на брифінгу в Миколаєві.

«Добровільна евакуація з деокупованих територій півдня України вже розпочинається, а держава бере на себе всі витрати та відповідальність, пов’язані з цим процесом. Тобто йдеться про те, що кожен за бажанням може виїхати в більш безпечні регіони, а держава забезпечить їх доставку, проживання, медичне забезпечення і таке інше», – сказала Верещук.

Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім зазначив, що в деокупованих населених пунктах області складають списки охочих евакуюватися. У Миколаєві створено транзитний пункт, де люди можуть перебувати упродовж тижня перед виїздом. Звідти їх за бажанням відправляють у різні регіони України, де для них підготовлені місця для проживання.

«Наше завдання – дійти до кожного, запропонувати їм виїхати через Миколаїв або Кривий Ріг у західні області. У нас є на це кошти, є розуміння і найголовніше – досвід… Бо ми вже це робили на Харківщині, Донеччині тощо», — додала Верещук. 

Раніше голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич закликав мешканців звільнених територій області евакуюватися через високий ризик ворожих обстрілів, а Верещук зазначала, що у деяких звільнених населених пунктах пережити зиму буде важко.

Читайте також: Кремль готується до чергової хвилі мобілізації, — ISW

МАГАТЕ знов закликає Росію негайно звільнити Запорізьку АЕС