+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

МАГАТЕ: Запорізька АЕС зазнала інтенсивних обстрілів, але ключове обладнання ціле

16:55, 22.11.2022

19 і 20 листопада Запорізька АЕС зазнала найбільш інтенсивних обстрілів, були пошкодження в кількох місцях, деякі вибухи сталися поблизу реакторів. Попри серйозність обстрілів ключове обладнання ЗАЕС залишилося неушкодженим.

Це зафіксували чотири експерти МАГАТЕ, повідомив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.

«За словами генерального директора, експерти змогли підтвердити, що попри силу обстрілу, ключове обладнання залишилося неушкодженим і не викликало безпосередніх проблем для ядерної безпеки», — йдеться у повідомленні на сайті МАГАТЕ.

В організації розповіли, що чотири експерти МАГАТЕ з ядерної безпеки, фізичної безпеки та гарантій, які наразі перебувають на об’єкті, були проінформовані керівництвом, а потім здійснили великий візит на найбільшу в Європі атомну електростанцію, щоб з перших рук оцінити фізичні наслідки обстрілів, що сталися ввечері 19 листопада та 20 листопада.

При цьому Гроссі зазначив, що останній обстріл був одним із найсерйозніших подібних інцидентів на об’єкті за останні місяці.

«Група повідомила, що стан шести реакторних блоків стабільний, і підтверджено цілісність відпрацьованого палива, свіжого палива та низько-, середньо- та високоактивних відходів у відповідних сховищах», — повідомили в МАГАТЕ.

Проте експерти МАГАТЕ, як і раніше, спостерігали великі пошкодження на майданчику.

«Це є серйозною причиною для занепокоєння, оскільки ясно демонструє абсолютну інтенсивність атак на одну з найбільших у світі атомних електростанцій», — сказав генеральний директор організації.

Спостереження групи включали пошкодження резервуарів для зберігання конденсату, що викликало нерадіоактивний витік, кілька ударів по головній дорозі вздовж реакторів станції, а також по виведеній з ладу залізниці, трубопроводу стиснутого повітря, ураженого уламками, два удари по покрівлі спеціальної допоміжної будівлі, незначні видимі пошкодження зарядки зрошувачів, а також два удари в районі вартового приміщення.

При цьому фахівці МАГАТЕ заявили, що оперативний та ремонтний персонал вже почав усувати деякі пошкодження, а персонал станції також проводить прибирання майданчика після атак у вихідні дні.

Група МАГАТЕ також повідомила, що протягом ночі та вдень 21 листопада нападів на ЗАЕС більше не було, хоча зафіксовані обстріли в районі найближчого міста Енергодар та промислової зони.

«Найвище керівництво майданчика окремо поінформувало групу МАГАТЕ про те, що чотири реактори ЗАЕС залишилися в холодній зупинці і два в гарячій зупинці, продовжуючи виробляти пару та гарячу воду для майданчика та Енергодару, де мешкає багато робочих станції та членів їхніх сімей», — додали в організації.

У зв’язку з поновленням обстрілу генеральний директор активізував свої консультації, спрямовані на встановлення захисної зони на станції.

Читайте також: МАГАТЕ закликає Росію негайно звільнити Запорізьку АЕС

Окупанти будують на ЗАЕС невідому споруду біля сховища з ядерними відходами

G7 засудила викрадення Росією керівництва ЗАЕС

Своїми діями на ЗАЕС окупанти вбивають тварин, — Енергоатом