+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

СБУ провела обшуки у Києво-Печерській Лаврі. ФОТО

19:26, 22.11.2022

Служба безпеки України провела контррозвідувальні (безпекові) заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що заходи проводяться спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

В СБУ наголосили, що, враховуючи збройну агресію Росії, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян.

Тож вказані заходи проводяться для:

 

  • недопущення використання Лаври як осередку “русского мира”;
  • перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;
  • убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці:

 

  • проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів;
  • здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

“Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України”, – заявили в СБУ.

Раніше Служба безпеки розпочала кримінальне провадження за фактом прославляння “русского мира” під час богослужіння в одному з храмів Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” 12 листопада. Спів містив рядки «Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь».

«Слідство здійснюється за ч.1 ст.436-2 Кримінального кодексу України – виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників», — йдеться у повідомленні пресслужби СБУ.

У Києво-Печерській Лаврі заявили, що священник не чув, що під час служби група «активістів» співала пісню із прославленням Росії. Водночас цьому священнослужителю вже заборонили служити літургію.

Читайте також: Жінкам України присудили премію імені сенатора Маккейна

Кремль готується до чергової хвилі мобілізації, — ISW