+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Парламентська асамблея НАТО визнала Росію державою-терористом

20:58, 22.11.2022

Парламентська асамблея НАТО закликала створити спеціальний Міжнародний трибунал щодо агресії Росії та визнала її державою-терористом.

Про це йдеться у резолюції, ухваленій асамблеєю, повідомив народний депутат України, голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

«Усі 30 країн НАТО підтримали пропозиції нашої делегації. Такий трибунал дасть змогу засудити не лише безпосередніх виконавців воєнних злочинів, а й найвище керівництво Російської Федерації», – написав він у фейсбуці.

За його словами, резолюція буде направлена урядам та парламентам усіх країн-членів НАТО.

«Крім того, у резолюції були враховані й інші наші побажання: збільшення поставок Україні озброєння, розробка конкретних кроків щодо вступу України до НАТО, створення механізму стягнення репарацій з рф за завдані Україні збитки. Також делегати особливо відзначили, що українська армія однозначно посилить НАТО, а тому членство України є бажаним та важливим і для самого Альянс. У резолюції за нашої ініціативи був закріплений принцип про те, що НАТО буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», – написав депутат.

Єгор Чернєв додав, що ухвалення цієї резолюції – це «важливий політичний крок, який відображає настрої у західних парламентських колах, а тому впливає на керівництво країн в ухваленні рішень».

Нагадаємо, Парламент Чехії визнав російський режим терористичним. Раніше ПАРЄ стала першою міжнародною організацією, яка визнала Росію державою-терористом. Згодом таке рішення схвалили Сенат Польщі та естонський РійгікогуCейм Латвії прийняв таке рішення ще у серпні. 

Читайте також: Більшість країн G20 у спільній заяві засудили війну РФ проти України

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо репарацій Україні від Росії