+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Укренерго: В Україні майже не лишилося неушкоджених атаками ТЕС та ГЕС

21:17, 22.11.2022

Після шостої масованої ракетної атаки Росії на українську енергетичну систему минулого тижня в Україні практично не залишилося неушкоджених великих теплових і гідроелектростанцій, а також вузлових підстанцій «Укренерго».

інфографіка Укренерго

Про це заявив голова «Укренерго» Володимир Кудрицький на брифінгу 22 листопада.

За його словами, минулого тижня, під час найбільшого обстрілу енергосистеми, окупанти пошкодили 15 об’єктів «Укренерго».

«Після цієї атаки у нас практично не залишилося в Україні неушкоджених теплових і гідроелектростанцій. Тобто для того, щоб ви розуміли масштаб цих атак і з чим нам доводиться працювати: практично вся теплова й гідрогенерація, якщо ми говоримо про великі електростанції, зазнавала ракетних ударів», — розповів Кудрицький.

Він також додав, що кожна важлива підстанція України зазнала руйнувань, а не пошкоджених вузлових підстанцій майже не залишилось.

«На кожну важливу підстанцію вже щось прилітало — на деякі підстанції по декілька разів: по три, по п’ять і навіть по вісім разів, є й такі об’єкти. Масштаб руйнувань колосальний», — сказав Кудрицький.

Глава «Укренерго» розповів, що після кожних обстрілів енергосистеми потрібен час на відновлення та переходу до планових відключень. Зокрема, після останніх атак фахівці одразу зайнялися відновленням і стабілізацією енергосистеми.

Втім, дефіцит потужності залишається, тому стабілізаційні відключення продовжать застосовувати.

НагадаємоКремль визнав, що ударами по інфраструктурі намагається схилити Зеленського до переговорів.

Читайте також: Парламентська асамблея НАТО визнала Росію державою-терористом

Більшість країн G20 у спільній заяві засудили війну РФ проти України

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо репарацій Україні від Росії