+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Президент Енергоатома: Є ознаки, що росіяни можуть залишити ЗАЕС

23:56, 27.11.2022

Президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін заявив, що зараз вони спостерігають ознаки того, що російські загарбники можуть готуватися залишити Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС).

Про це Котін сказав в ефірі національного марафону.

«В останні тижні ми отримуємо фактично інформацію , що з’явилися ознаки того, що вони (окупанти), можливо, збираються покинути ЗАЕС.

По-перше, дуже багато стало з’являтися публікацій у російській пресі про те, що ЗАЕС, можливо, варто би залишити, можливо, її варто передати МАГАТЕ під контроль. Таке, знаєте, враження, що вони збирають валізи і що вони крадуть все, що можуть знайти», — сказав Котін.

Він підкреслив, що «поки зарано говорити, що російські військові їдуть із ЗАЕС», але можна сказати, що вони «готуються».

Він також нагадав, що росіяни «напхали на майданчик ЗАЕС усе, що могли, – і військову техніку, і свій персонал, вантажівки, ймовірно, зі зброєю та вибухівкою» і замінували територію станції.

Доповнено: Прессекретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що відведення військ Росії з території Запорізької АЕС «бути не може». Його цитують росЗМІ.

«Не потрібно шукати якихось ознак (відведення військ) там, де їх немає і бути не може», — сказав Пєсков. 

Раніше голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що переговори щодо створення зони фізичної та ядерної безпеки навколо ЗАЕС просуваються.

Читайте також: МАГАТЕ: Запорізька АЕС зазнала інтенсивних обстрілів, але ключове обладнання ціле

МАГАТЕ закликає Росію негайно звільнити Запорізьку АЕС