+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

ВООЗ перейменувала мавпячу віспу

12:23, 30.11.2022

ВООЗ рекомендує нову назву для мавпчячої віспи – «mpox».

Таке рішення було ухвалено, щоб запобігти расистським та стигматизаційним висловлюванням, повідомляють в організації.

«Міркування для рекомендацій включали обґрунтування, наукову відповідність, ступінь поточного використання, вимовність, можливість використання різними мовами, відсутність географічних чи зоологічних посилань і легкість пошуку історичної наукової інформації», – кажуть у ВВОЗ.

В організації вирішили, що назва «mpox» стане кращим терміном, ніж «мавпяча віспа», і замінить його протягом одного року. Наразі вживатимуться обидва терміна.

«ВООЗ застосує термін mpox у своїх повідомленнях і закликає інших дотримуватися цих рекомендацій, щоб мінімізувати будь-який постійний негативний вплив поточної назви та сприяти прийняттю нової»– говорять в організації.

Нагадаємо, у травні 2022 року у світі, зокрема у Європі, почала зростати кількість випадків мавпячої віспи. Влітку ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію через мавпячу віспу.

Довідка: Мавпяча віспа — рідкісна інфекція, яка здебільшого поширюється через диких тварин у частинах Західної та Центральної Африки. Серед симптомів — лихоманка та характерні висипи. Хвороба зазвичай поширюється при тісному контакті і рідко виявляється за межами Африки.

Читайте також: Сто дней железного тыла: запорожская «Паляниця» объединяет волонтеров и приближает победу. ФОТО

Пункти Незламності в Запоріжжі: де зігрітися та зарядити телефон, якщо немає світла і тепла. ФОТО