+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

ЄС пропонує створити спецсуд для розслідування злочинів Росії в Україні

15:06, 30.11.2022

Єврокомісія пропонує створити суд ООН для розслідування злочину агресії РФ проти України та відпрацювати правовий механізм використання заблокованих ресурсів Росії для виплати компенсацій Україні за завдану шкоду, а також спрямувати ці кошти на відбудову країни.

Про це 30 листопада у Твіттері написала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

«Росія має заплатити за свої жахливі злочини. Ми будемо працювати з МКС та допоможемо створити спеціалізований суд для розгляду злочинів Росії. Разом з нашими партнерами ми забезпечимо, щоб росія заплатила за руйнування, що вона скоїла, з використанням заморожених активів олігархів та резервів її центробанку», – написала президент Єврокомісії.

У відеозверненні, що також розміщено на цій сторінці, фон дер Ляєн більш докладно розповіла про наміри Європейської комісії щодо дій з притягнення Росії до відповідальності за її агресивну війну проти України. Його текстова версія оприлюднена на сайті Єврокомісії.

«Російська агресія проти України принесла смерть, руйнування та невимовні страждання. Ми всі пам’ятаємо жах Бучі. По-перше, Росія має заплатити за свої жахливі злочини, включаючи злочин агресії проти суверенної держави. Саме тому ми продовжуємо підтримувати Міжнародний кримінальний суд. Ми пропонуємо створити спеціалізований суд, за підтримки Об’єднаних Націй, для розслідування та покарання російського злочину агресії. Ми готові розпочати роботу із міжнародною спільнотою, щоб залучити якомога ширшу міжнародну підтримку для цього спеціалізованого суду», – наголосила президентка Єврокомісії.

У другій частині звернення вона підкреслила, що Росія також має заплатити фінансово за руйнування, які вона спричинила. Шкода, якої зазнала Україна, оцінюється у 600 мільярдів євро. Росія та її олігархи мають компенсувати Україні цю шкоду та покрити вартість відбудови країни.

Читайте також: ЗСУ відбили ворожі атаки в районах 6 населених пунктів, — зведення Генштабу

ВООЗ перейменувала мавпячу віспу