+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Мураєва пройшли обшуки: знайшли рублі та зброю. ФОТО

16:55, 30.11.2022

Співробітники Служби безпеки України провели серію обшуків у керівника забороненої проросійської партії «Наші» Євгена Мураєва.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Повідомляється, що в результаті слідчо-оперативних дій вилучено готівку, в тому числі в російських рублях, зброю, комп’ютерну техніку та мобільні телефони, а також інші матеріали.

Заходи відбувалися за місцями проживання та в офісах самого Мураєва і його рідні, а також у його найближчих соратників. Все це – в рамках кримінального провадження за підозрою в державній зраді.

Наразі Мураєв переховується від правосуддя за кордоном.

Попри це співробітники СБУ ініціювали проведення незалежних експертиз висловлювань політика, зазначають у спецслужбі. Їхні висновки свідчать про наявність у ціх діях ознак злочину, передбаченого ч.1 ст.111 КК України (державна зарада). А саме — в контексті нанесення шкоди інформаційній безпеці України.

Також, за матеріалами слідчих СБУ, в ефірах підконтрольного Мураєву телеканалу «НАШ» неодноразово поширювались наративи російської інформаційної пропаганди.

Через це, а також через розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі на телеканал були накладені штрафні санкції, кажуть в СБУ.

Наразі всі вилучені матеріали передано на експертизи. За їхніми результатами будуть вживатися подальші процесуальні дії.

Читайте також: ЄС пропонує створити спецсуд для розслідування злочинів Росії в Україні

Дефіцит потужностей в енергосистемі України становить 27%, – Укренерго