+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

РНБО просить законодавчо заборонити роботу УПЦ МП в Україні

1:55, 02.12.2022

Рада національної безпеки та оборони (РНБО) 1 грудня доручила Кабінету міністрів запропонувати Верховній Раді заборонити діяльність Української православної церкви Московського патріархату в Україні, а також ініціювала перевірку законності перебування УПЦ МП в Києво-Печерській Лаврі.

Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до українців 1 грудня.

«Сьогодні (1 грудня) відбулося засідання РНБО. Засідання, на якому ми розглянули численні факти звʼязків окремих релігійних кіл в Україні з державою-агресором», — сказав президент.

За його словами, по-перше, РНБО доручила уряду внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій.

По-друге, Державній службі з етнополітики та свободи совісті – забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом і за необхідності вжити передбачених законом заходів.

По-третє, доручено забезпечити перевірку наявності правових підстав і дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

По-четверте, усім органам, до компетенції яких належать питання у сфері забезпечення національної безпеки, – активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України і застосувати персональні санкції – прізвища будуть оприлюднені невдовзі.

По-пʼяте, сказав Зеленський, потрібно підвищити статус і посилити можливості Державної служби з етнополітики та свободи совісті. 

«Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави», – сказав президент.

Нагадаємо, вранці 22 листопада Служба безпеки України проводила контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві. Пізніше СБУ повідомила, що оглянула 350 споруд УПЦ МП і знайшла підозрілих росіян, гроші і літературу для промивання мізків.

Раніше Служба безпеки розпочала кримінальне провадження за фактом прославляння “русского мира” під час богослужіння в одному з храмів Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” 12 листопада. Спів містив рядки «Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь».

«Слідство здійснюється за ч.1 ст.436-2 Кримінального кодексу України – виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників», — йдеться у повідомленні пресслужби СБУ.

У Києво-Печерській Лаврі заявили, що священник не чув, що під час служби група «активістів» співала пісню із прославленням Росії. Водночас цьому священнослужителю вже заборонили служити літургію.

Також СБУ обшукала УПЦ МП на Буковині: знайшли російський слід. Обшуки УПЦ МП були й в інших областях України. 

Читайте також: У Мураєва пройшли обшуки: знайшли рублі та зброю. ФОТО

ЄС пропонує створити спецсуд для розслідування злочинів Росії в Україні

Німеччина визнала Голодомор геноцидом українського народу