+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Україна повернула додому ще 50 захисників, серед них — полонені з Оленівці та оборонці Маріуполя. ФОТО

3:30, 02.12.2022

1 грудня Україна провела з окупантами черговий обмін військовополоненими у форматі «50 на 50» – Україна, зокрема, повернула оборонців Маріуполя, яких окупанти утримували в Оленівці. Це четвертий за останні два тижні обмін полоненими між Україною та РФ. 

Про це повідомляють голова Офісу президента України Андрій ЄрмакСлужба безпеки УкраїниКоординаційний штаб із питань поводження з військовополоненими та речник президента України Сергій Нікіфоров.

«Провели черговий великий обмін полоненими. Звільнили 50 захисників України. Ми повертаємо оборонців Маріуполя та «Азовсталі», повертаємо полонених, що були в Оленівці, поранених, зокрема в боях на Донецькому, Луганському, Запорізькому напрямках», — написав Єрмак. 

Цього разу додому повертаються захисники зі Збройних Сил України, Територіальної оборони, Військово-морських Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби. Серед них 4 офіцери та 46 військовослужбовців з рядового та сержантського складу. Зокрема, з полону звільнені 14 оборонців Маріуполя, у тому числі 8 захисників «Азовсталі».

Більшість із визволених українців мають поранення і травми. Деякі з врятованих захисників – з ампутованими кінцівками або не мають можливості рухатися. Наймолодшому зі звільнених захисників виповнилося 19 років, найстаршому – 59 років.

«Загалом із 24 лютого з російського полону вже повернули понад 1300 українців. Повернемо й усіх інших! Уся Україна буде вільною. Всі українці будуть удома», — сказав президент України Володимир Зеленський у вечірньому звернені 1 грудня. 

Нагадаємо, 24 листопада з російського полону повернули 50 українських військових, у тому числі захисників Маріуполя, полонених з острова Зміїний та Чорнобильської атомної електростанції.

Читайте також: Німеччина визнала Голодомор геноцидом українського народу

РНБО просить законодавчо заборонити роботу УПЦ МП в Україні