+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Проти церковників УПЦ МП запровадили санкції

2:33, 03.12.2022

Президент Володимир Зеленський ввів у дію персональні санкції щодо деяких представників релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації.

Про це йдеться в указі президента України №820/2022 про рішення РНБО України від 1 грудня.

1 грудня Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ухвалила рішення «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Президент того ж дня ввів його в дію. 

РНБО ухвалила рішення після розгляду діяльності релігійних організацій на території України в умовах військової агресії Росії і для забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу у суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів України.

Список підсанкційних прізвищ президент обіцяв оприлюднити згодом.

Крім того, РНБО доручила Кабміну у двомісячний строк внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації.

Також за 2 місяці уряд має забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні пообіцяв нові кроки для досягнення «духовної незалежності» України.

«Цими днями ми зробили частину кроків, щоб гарантувати духовну незалежність нашого народу. Бачу, що люди підтримують ці кроки, і дуже потужно підтримують. І це ще не все. Будуть іще кроки. Україна більше ніколи не буде зупинятись на півшляху», — сказав Зеленський.

Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики «Справді» пояснив, чому в Україні можуть заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату:

Як повідомлялось раніше,  РНБО просить Кабмін законодавчо заборонити роботу УПЦ МП в Україні, а також ініціювала перевірку законності перебування УПЦ МП в Києво-Печерській Лаврі.

Нагадаємо, вранці 22 листопада Служба безпеки України проводила контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві. Пізніше СБУ повідомила, що оглянула 350 споруд УПЦ МП і знайшла підозрілих росіян, гроші і літературу для промивання мізків.

Раніше Служба безпеки розпочала кримінальне провадження за фактом прославляння “русского мира” під час богослужіння в одному з храмів Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” 12 листопада. Спів містив рядки «Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь».

Солом’янський районний суд Києва відправив під особисте зобов’язання до 29 січня священника Києво-Печерської лаври Захарію (Анатолій Войтенок), на богослужінні якого прославляли «русскій мір».

У Києво-Печерській Лаврі заявили, що священник не чув, що під час служби група «активістів» співала пісню із прославленням Росії. Водночас цьому священнослужителю вже заборонили служити літургію.

Також СБУ обшукала УПЦ МП на Буковині: знайшли російський слід. Обшуки УПЦ МП були й в інших областях України. 

Читайте також: Українські дипломати отримали погрози у 12 країнах: надійшли закривавлені пакунки

У Мураєва пройшли обшуки: знайшли рублі та зброю. ФОТО

ЄС пропонує створити спецсуд для розслідування злочинів Росії в Україні