+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

СБУ знайшла в УПЦ МП паспорти РФ, прапор «Новоросії» та російські «підручники». ФОТО

19:35, 08.12.2022

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні заходи на об’єктах УПЦ МП у Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Повідомляється, що на території єпархій правоохоронці виявили російські паспорти, прокремлівську літературу, «документи» окупаційних адміністрацій і прапори терористичних організацій «Л/ДНР».

Крім того, встановлено, що під час захоплення Херсона місцевий архімандрит – настоятель Успенського собору був присутній у кремлівській залі під час оголошення анексії чотирьох українських регіонів.

За декілька днів до звільнення міста священник у супроводі російських загарбників втік до тимчасово окупованих районів півдня України.

На території собору співробітники СБУ виявили колекцію ікон, викрадених росіянами з будинку почесного консула Литовської Республіки під час окупації Херсона.

В результаті подальшого огляду церковних приміщень, знайдено перепустки, виписані на ім’я «федерального советника военно-гражданской администрации рф» та російські паспорти місцевих священників. При чому вони отримали їх цього року, під час окупації Херсона.

За викритими фактами розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

Крім цього, у Красногірському Свято-Покровському жіночому монастирі на Черкащині, виявлено прапор так званої «новоросії» та бібліотеку з пропагандистською літературою російських авторів.

А на території чоловічого монастиря Овруцько-Коростенської єпархії і Скиту у Житомирській області викрито колишніх кримінальників, які підтримують зв’язок з абонентами РФ. Наразі ці контакти перевіряє СБУ.

У ще одному монастирі Житомирщини виявили особу, яка з 2020 року перебуває у загальнодержавному розшуку як безвісти зникла.

Під час огляду приміщень Свято-Миколаївського Милецького монастиря знайдено тексти молитов за країну-агресора та російські «підручники», в яких вихваляють кремлівський режим.

Наразі всі вилучені матеріали направлено на експертизу для вжиття подальших процесуальних дій.

«Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України», — заявляє СБУ.

Як повідомлялось раніше РНБО просить Кабмін законодавчо заборонити роботу УПЦ МП в Україні, а також ініціювала перевірку законності перебування УПЦ МП в Києво-Печерській Лаврі. Проти церковників УПЦ МП запровадили санкції. 

Нагадаємо, вранці 22 листопада Служба безпеки України проводила контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві. Пізніше СБУ повідомила, що оглянула 350 споруд УПЦ МП і знайшла підозрілих росіян, гроші і літературу для промивання мізків.

Раніше Служба безпеки розпочала кримінальне провадження за фактом прославляння “русского мира” під час богослужіння в одному з храмів Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” 12 листопада. Спів містив рядки «Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь».

Також СБУ обшукала УПЦ МП на Буковині: знайшли російський слід. Обшуки УПЦ МП були й в інших областях України. 

Читайте також: У Мураєва пройшли обшуки: знайшли рублі та зброю. ФОТО

Україна повернула з полону 60 військових, серед яких оборонці Маріуполя