+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Залужний: Росіяни готують 200 тисяч солдатів. Імовірно, повторять спробу нападу на Київ

18:20, 15.12.2022

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний допускає можливість повторної спроби російсько-окупаційними військами захопити столицю України.

Залужний, фото — Facebook сторінці Головнокомандувача Збройних Сил України

Про це він сказав в інтерв’ю The Economist.

«Росіяни готують близько 200 тисяч нових солдатів. Я не маю сумнівів, що вони знову підуть на Київ», – сказав генерал.

«Російська мобілізація спрацювала. Це неправда, що їхні проблеми настільки жахливі, що ці люди не будуть воювати. Вони будуть воювати. Цар каже їм іти воювати, і вони йдуть воювати.

Я вивчав історію двох чеченських воєн — все було так само. Можливо, вони не так добре оснащені, але вони все одно становлять для нас проблему. За нашими оцінками, у них є резерв в 1,2-1,5 млн осіб…», – додав він.

Залужний також назвав командувача російськими військами в Україні Сергія Суровікіна типовим командиром часів Петра І.

«При всій повазі до пана Суровікіна, якщо подивитися на нього, то це звичайний командир часів Петра І, скажімо так, держиморда. Дивишся на нього і розумієш, що або ти виконуєш завдання, або тобі кінець. А ми давно зрозуміли, що такий підхід не працює».

За словами головнокомандувача, в українській армії все інакше – іноді 21-річні лейтенанти командують чоловіками, яким по 50-60 років. А «тримати порядок кулаками і біцепсами» в Збройних силах України не виходить.

Залужний підкреслив, що довіряє своїм генералам, а також слухає тих, хто на місцях. «Тому що ініціатива там», — пояснює головнокомандувач українських військ.

«Я знаю, що можу перемогти цього ворога. Але мені потрібні ресурси. Мені потрібно 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць. Тоді, я думаю, абсолютно реально вийти на рубежі 23 лютого», – заявив Залужний. Він підкреслив, що наразі отримує «те, що отримує, але це менше, ніж потрібно».  

«У нас достатньо людей, і я чітко бачу, що я маю. Я маю достатньо. Мені не потрібно ще сотні тисяч. Нам потрібні танки, нам потрібні бронетранспортери, нам потрібні БМП. І нам потрібні боєприпаси…», — сказав головнокомандувач.

Читайте також: Україна повернула додому ще 64 воїни ЗСУ

Сейм Польщі визнав Росію державою-спонсором тероризму