Зеленський виступив у Конгресі США та зустрівся з Байденом. ФОТО, ВІДЕО
20:33, 22.12.2022Увечері 21 грудня (а за київським часом – вже на ранок 22 грудня) президент Володимир Зеленський під час свого візиту до Сполучених Штатів виступив на спільному засіданні Сенату та Палати представників Конгресу США. Також він зустрівся з американським президентом Джо Байденом. Це його перший візит за кордон з початку повномасштабної війни.
Про це повідомляє Офіс президента України.
Виступ Зеленського у Конгресі США
Під час промови Зеленського Конгрес Сполучених Штатів аплодував йому стоячи. Зеленський подякував американському народу за підтримку, а також звернувся із закликом про нову підтримку та розповів, в яких умовах живуть українці під час повномасштабного вторгнення Росії.
5 ключових тез із його промови перед Конгресом:
- Зеленський закликав до продовження фінансової підтримки з боку США, звертаючись до Конгресу: «Ваші гроші – це не благодійність. Це інвестиції у глобальну безпеку і демократію, якими ми розпоряджаємося найбільш відповідально».
- Він також закликав членів Конгресу посилити санкції проти Росії та «притягнути до відповідальності терористів за агресію». Він зазначив, що Президент США Джо Байден підтримав його мирний план з 10 пунктів, але додав, що кожен член Конгресу може допомогти в реалізації.
- Росіяни «використовують все» проти українських міст, таких як Бахмут, але Україна «тримає оборону і ніколи не здасться», сказав Зеленський під бурхливі оплески. — Минулого року там, у Бахмуті, проживало 70 000 людей… Зараз там залишилося лише кілька цивільних. Кожен сантиметр цієї землі просякнутий кров’ю… Донбас кілька разів переходив з рук у руки в запеклих і навіть рукопашних боях. Але український Донбас стоїть», — сказав він.
- Зеленський заявив, що українці святкуватимуть Різдво цього року, незважаючи на звірства війни: «Навіть якщо не буде електрики, світло нашої віри в себе не згасне».
- Президент закінчив свою промову, сказавши, що Україна досягне «абсолютної перемоги», повторивши свої слова з початку виступу: «Україна жива і сильна».
Наприкінці свого виступу Зеленський передав Конгресу бойовий прапор із Бахмута як вияв вдячності за допомогу. Після цього спікерка Палати представників Ненсі Пелосі подарувала Зеленському прапор Сполучених Штатів.
До цього в Білому домі відбулася зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена.
«Цей візит в США став дійсно історичним для України, для наших відносин з Америкою і для американського лідерства. За 300 днів цієї війни ми розпочали дійсно новий етап у наших взаєминах, ми вийшли на рівень реального союзництва, яке на 100 відсотків наповнено реальним змістом, я сьогодні це відчув на всіх своїх зустрічах, в усіх наших переговорах», — зазначив Зеленський.
Зеленський подякував Байдену за підримку і розуміння України, будівництво і підтримання міжнародної коаліції для посилення міжнародного правопорядку.
«Я вдячний Байдену за його особисті зусилля, його цілеспрямовані мудрі кроки, які об’єднують світову спільноту», — заявив він.
Зеленський також наголосив, що наразі є чітке розуміння, як будуть посилені оборонні спроможності України у найближчі місяці і подякував за це Байдену, не вдаючись у деталі.
Тези Зеленського під час зустрічі з Байденом:
- Справедливий мир. Я не знаю, що таке справедливий мир. А чи є справедлива війна? Для нас мир по-різному справедливий. Для мене, як для президента, справедливий мир — це ніяких компромісів щодо нашої землі, територіальної цілісності, нашого суверенітету, відшкодування всіх збитків, яких завдала російська агресія…Я вважаю, що війна — це велика трагедія і чим довше вона йде, тим більше буде батьків (які втратили дітей через агресію РФ, — ред.), які будуть жити помстою, інакшого сенсу в них жити більше немає. Немає ніякого справедливого миру в війні, яку нам принесли ці нелюди.
- Сигнал Путіну. Що стосується, який меседж послати Путіну? Я стою в США з президентом Байденом, тому що я його поважаю як людину, як президента, як чоловіка — за його людяність. Для мене це суб’єкт — людина історична. Я можу посилати меседжі президенту Байдену. Наприклад. Ви сказала, що буде після Patriot? Після Patriot ми ще раз дамо сигнал президенту Байдену, що ми хотіли б отримати Patriot. Що стусується президента Путіна, в 2019 році у нас була нормандська зустріч, тоді ми посилали максимальні меседжі президенту Путіну, щоб не було повномасштабного вторгнення. Він всім говорив, що повномасштабної війни ніколи не буде. Він всім брехав. Які меседжі можна йому посилати, після того, що він отруїв наше життя. Він говорить, що після України можуть піти далі. Для чого людині, з хворим відношенням до світу, абсолютно неадекватним, відправляти меседжі?
всі фото і відео — Офіс президента України
На прес-конференції за підсумками зустрічі із Зеленським Байден нагадав про той обсяг підтримки, який США та союзники вже надали Україні: 50 країн взяли на себе зобов’язання про постачання Україні понад 2 тисячі танків та інших одиниць бронетехніки, понад 800 артилерійських систем, понад 2 млн артилерійських снарядів, понад 50 систем РСЗВ
«Я хочу, щоб ви знали, президенте Зеленський, щоб знали всі українці: ми будемо з вами на кожному етапі цього шляху, стільки, скільки знадобиться. Те, чого ви досягли, має значення не лише для України, а й для всього світу», — сказав Байден.
Президент США також згадав про важливість гуманітарної підтримки України та протидії російському терору проти енергетичної інфраструктури України.
Нагадаємо, 20 грудня президент України Володимир Зеленський побував у Бахмуті, за який точаться бої.
Читайте також: Україна вперше отримає від США системи Patriot, новий пакет допомоги сягне $1,8 млрд
последние комментарии